Дупничани взеха първото от двете поредни дербита в защита на мястото в топ 4

25 февруари 2011 00:02   2093 прочита
Н. Найденов
Н. Найденов

Н. Найденов

“Марек Юнион Ивкони” взе първото от двете поредни дербита тази седмица в защита на мястото си в топ 4 в редовния сезон на волейболната суперлига. В междинния кръг дупничани надвиха като гости преследвача “Монтана” с 3:1 /25:16, 25:23, 22:25, 25:20/. Мачът протече на приливи и отливи, с множество обрати в отделните геймове и с много напрежение от двете страни на мрежата. Някои от младите състезатели в селекцията на Найден Найденов прегоряха и редуваха силни със слаби изяви. Все пак тимът от града на барикадите прояви характер в решителните отигравания в моментите, когато беше догонващ в резултата, и заслужено си тръгна с победата.

С основен принос за успеха бяха топреализаторите на състава Тодор Вълчев и Георги Елчинов. Главно на тях се разчита да поведат съотборниците си в директния сблъсък с третия в подреждането “Лукойл Нефтохимик” днес от 17.30 ч. в зала “Спортна” в Дупница. Във временното подреждане след междинния 17-ти кръг с 16 победи в 16 срещи и 47 т. води ЦСКА, пред “Пирин-Балканстрой” - 46. Трети е “Лукойл Нефтохимик” с 36 т., колкото има и “Марек Юнион Ивкони”, но с мач повече и по-лошо геймово съотношение. По-нататък следват “Монтана” - 31, КВК “Габрово” - 29, “Левски Волей” - 23, “Арда” - 20, “Калиакра” - 15, “Славия” - 11, УНСС - 5, и “Черно море” - 4.

Още за: волейбол   победа   Н. Найденов   Още от: Спорт