Дупничани разбиха нефтохимиците и ги изместиха от челната тройка

28 февруари 2011 00:12   2167 прочита
Тодор Вълчев

“Марек Юнион Ивкони” спечели дербито на кръга във волейболната суперлига срещу “Лукойл Нефтохимик” с 3:1 /25:19, 21:25, 25:21, 25:22/ и измести от челната тройка бургазлии, поне докато изиграят отложения си мач отпреди няколко седмици. Дупничани диктуваха изцяло събитията в сблъсъка пред своя публика, като допуснаха известни колебания само във втория гейм, който отстъпиха на гостите. До края обаче хората на Найден Найденов отново заздравиха блокадата и началния си удар, а атаките им станаха неудържими за съперника.

Изходът на двубоя бе предрешен в третата част, в която нефтохимиците водеха до 19-та точка, но марекчани наваксаха изоставането и противникът се предаде. Тодор Вълчев записа внушителните 27 т. и стана топреализатор на срещата. Мартин Иванов добави 14 т. за победителите. Венелин Каданков бе най-резултатен за “Лукойл” с 18 т.

“МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ”: Вълчев-27, М. Иванов-14, Елчинов-13, Йорданов-10, Душков-6, Гьоргиев-3, Божилов-либеро.

Още за: волейбол   победа   Н. Найденов   Още от: Спорт