Дамите-футболистки на “Спортика” паднаха катастрофално с двуцифрен резултат

12 ноември 2010 00:16   2345 прочита
Емил Кърцелски

Дамите-футболистки на “Спортика” паднаха катастрофално с двуцифрен резултат от абсолютния хегемон в женското първенство НСА. На терена-бижу на стадион “Христо Ботев” студентките нанизаха 10 безответни гола в мрежата на благоевградчанки в мач, изтеглен по молба на шампионките от 5 декември. С пет попадения за столичанки се отличи Велина Кошулева. Малкото реални голови ситуации пред вратата на гостенките пропиляха Гергана Мазнева и Милослава Григорова. В играта на избраничките на Емил Кърцелски нямаше помен от показаното през уикенда по време на визитата им в Гърция, където се разправиха с 8:1 в контрола с първодивизионния “Пансерайки” от Серес. След 4-те изиграни шампионатни двубоя от началото на сезона “Спортика” заседна на последното 8-мо място в таблицата със скромния актив от 1 т. В неделя на отбора предстои двубой в морската ни столица срещу местния “Варна”.

Другият елитен клуб от региона “Вихрен” записа второто си равенство в първенството 2:2 на гости на “Берое” и с точка повече от съседките заема 7-та позиция. В града на липите момичетата от Сандански си осигуриха солиден аванс още в първите 20 минути с неспасяемите изстрели на Надежда Димова и Гергана Цанкова, но след почивката старозагорки предотвратиха загубата благодарение точния мерник на Цветана Манчева. В последния ден на седмицата курортистките посрещат “Олимпия” /Сф/.

Още за: жени   футбол   загуба   Още от: Спорт