Благоевградските хандбалисти изгубиха играта си срещу класата на “Спартак” /Вн/

04 април 2011 00:12   2093 прочита

Хандбалистите на “Интер Академик” изгубиха добрата си игра в предишните 2 домакинства с лидерите и закономерно паднаха от по-класния тим на “Спартак” /Вн/ с 22:29 /8:17/ в Благоевград. Студентите загатнаха за големия си потенциал в началните 2-3 минути, но получиха 6 безответни гола за 2:8 и свалиха гарда. Почти всичко изглеждаше ясно в 23-та мин., когато изоставането им вече бе 6:14. Основният барометър за представянето на “Интер Академик” - топстрелецът Александър Попгеоргиев, който в предишните 5 срещи не падаше под 10 гола, сега започна с 2 пропуснати дузпи и вкара едва четвърт час преди края.

Повече активност в стрелбата над нисичкия отбранителен вал на “Спартак” се очакваше и от ръстовия Стоил Радойчев, чийто актив набъбна чак срещу съперниковите резерви. Похвален дебют на вратата направи преквалифицираният полеви състезател Ивайло Дилов, на когото се наложи да попълва празнината от напускането на втория страж Никола Радиойчев. Двубоя в залата на ЮЗУ “Н. Рилски” изгледаха председателят на Зоналния съвет на БФС - София Валентин Чакъров, Маргарита Бербатова и носителите на живата история на благоевградския хандбал Божидар Багашев и Иван Пелтеков.

“ИНТЕР АКАДЕМИК”: Цветков, Илиев-1, Джукев-5, Ст. Радойчев-7, Л. Иванов-1, Зинков-4, Попгеоргиев-2 /Дилов, Б. Иванов-2, Габерски, Кр. Багашки, Стоянов/.