Благоевградчанин стана световен шампион по канадска борба в Казахстан, банскалия с бронз

Трикратният спортист номер 1 на Благоевград Георги Гайдарджиев стана световен шампион по канадска борба в Казахстан вчера. Лидерът на “Армспорт” /Бл/ триумфира с лява ръка в кат. до 55 кг и донесе първата титла на България от първенството на планетата в бившата съветска република.
Докато златото на Г. Гайдарджиев бе до голяма степен очаквано, не така стоят нещата с банскалията Георги Цветков, чието участие се превърна в приятна изненада за нашия тим. Той заслужи бронзово отличие в кат. +110 кг с лява ръка и оправда надеждите на своя съгражданин и председател на българската федерация Асен Хаджитодоров. Сребро към сметката ни добави столичанинът Стефан Ленгаров /80 кг/. Днес шампионатът продължава със схватките на дясна ръка. В турнира участват над 400 състезатели от 42 страни.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.