Бербатов се нареди в класацията футболните величия, които никога не са играли на Световно първенство

07 декември 2013 13:03   1 коментар   48087 прочита


Благоевградскичят нападател в един отбор с Ди Стефано, Кубала и Бест

Димитър Бербатов бе поставен до едни от най-ярките имена на световния футбол. Благоевградчанинът попадна в материал на испанския вестник  Спорт за футболни величия без участие на Световно първенство.

В материала се казва, че причините може да са различни, от политически, през инциденти и контузии, до избор на треньора или просто слаб национален отбор.

Сред легендите без минута на Мондиал са Алфредо Ди Стефано и Ласло Кубала, които са играли за по три национални тима - съответно Аржентина, Колумбия, Испания и Чехословакия, Унгария и Испания, но политически противоречия ги оставят настрани от Световното.

Без Мондиал е и легендата на Северна Ирландия и Манчестър Юнайтед Джордж Бест. Иън Ръш и Райън Гигс пък отказват да играят за Англия, а с родния Уелс не успяват да прескочат квалификациите. Бернд Шустер пропуска Мондиал заради скандал със селекционера на Германия Юп Дервал, а Ерик Кантона остава без виза за САЩ 94 заради българското чудо на Парк де Пренс.

В класацията на големите е и Димитър Бербатов, който е представен като голмайстор на националния тим, но и като съвременник на футболно поколение без много талант.

В подобна категория попадат още Яри Литманен (Финландия) и Ейдур Гудьонсен (Исландия), които имат почти всичко на клубно ниво, но нищо с националните си отбори./Блиц

1 коментар
07 Декември 2013 17:47 | Капацитет
Оценка:
2
 (
6
 гласа)

Бербатов-футболно величие, я по-полека, в сравнение с другите, изброени по-горе, си е само добър футболист, но не и величие.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар