Ст. Гошев
Ст. Гошев

Ст. Гошев

Симитличани биха за първи път

600 лева наем за ползването на изкуственото игрище в Правец отказаха футболните тимове на “Септември” и “Монтана” от намеренията да го използват. Вместо на него съперниците проведоха контролата върху помощния терен на стадион “Огоста”, където симитличани спечелиха с 2:1 и записаха първа победа през тази зима. В досегашните спаринги избраниците на благоевградския наставник Стефан Гошев имаха три загуби и едно равенство. Според предварителните планове, объркани по-късно от лошите метеорологични условия, проверката с монтанския отбор трябваше да се състои още на 21 януари. Тогава обаче стадионът в Симитли бе в много тежко състояние.

Резултата откри Атанас Николов в 43-та мин., когато прояви характерната си съобразителност при разбъркване в наказателното поле. Пет минути след началото на второто полувреме Калоян Стоянов бе фаулиран от Александър Дюлгеров в пеналта и сам реализира отсъдената дузпа. Домакините вкараха едва в 3-та мин. на добавеното време чрез Борисов. В състава на “Монтана” се появиха ексорлетата Атанас Аршинков, Борис Кондев и Димитър Воденичаров. Следващата контрола на “Септември” е с “Ботев” /Вр/ утре от 13.00 ч. в Сандански.

“СЕПТЕМВРИ”: Васев, Топузов, Тодоров, Кацарски, Илиев, Гущеров, Мангурев, Балтов, Лулейски, Ат. Николов, Стоянов /Ганев, Златанов, Лазаров, Христов, Байрактарски/.

Още за: наем   игрище   Правец   Още от: Спорт