35-г. ветеран влиза и обръща мача в полза на “Германея”, рефер се изпусна, че е помагал на “Банско”

20 октомври 2009 00:20   5054 прочита
Борис Кръстев

С приказката за бития бит... сапаревобанчани простиха на арбитъра

35-годишният Филип Илков влезе на смяна в последните минути на двубоя със “Струмска слава” и обърна мача в полза на “Германея” - 3:2. На отлично подготвения терен на стадион “Бончук” в Дупница, където домакинстват този полусезон сапаревобанчани, се разигра истинска футболна драма с инфарктен завършек. Началото не предвещаваше проблеми за момчетата на Борис Кръстев, които излязоха напред в резултата още в 15-та мин. с попадение на Иво Златанов след триходова комбинация, подхваната от Николай Христов и преминала през Румен Ангелов. До края на полувремето ще се запомни нарисуваната ситуация за дузпа в 45-та мин. за волейболна блокада в пеналта на защитник от радомирския тим, подмината от главния съдия Максим Димитров.
Малко след почивката гостите набързо отбелязаха два гола, докато съперниците им пропиляха няколко изгодни положения, а изстрел на Христов разтърси гредата. В 80-та мин. наставникът Борис Кръстев предприе нестандартен ход с пускането на централния бранител Ф. Илков в предни позиции в помощ на колегите си нападатели. С първото си докосване до топката ветеранът я свали с глава на крака на Сакаджийски, който не сгреши.

Още за: Ф. Илков   ФК Германея   победа   Още от: Спорт