03 април 2012 00:20   5236 прочита
М. Митов
М. Митов

М. Митов

Юношите старша възраст на ОФК "Пирин" извъртяха 0:0 с челника "Черно море" вчера преди обяд на базата в село Покровник край Благоевград в първия мач от 23-ия кръг на първенството в елитната група до 19 г. С подялбата на точките момчетата на тандема Ивайло Андонов/Тодор Лулейски удариха по шампионските амбиции на варненските си връстници и намалиха шансовете им дори за тройката. Рамо на моряците даде съдийската бригада с подминатото нарушение в наказателното поле срещу Тасев четвърт час преди края.

Домакините пропиляха своите шансове за пълен успех през първото полувреме с автори на пропуските Петров и Мутавджийски. Моряците, водени от някогашния голаджия Валентин Станчев, също показаха зъби, но срещнаха солидния защитен вал на благоевградчани и сигурния в този мач вратар Костов. От трибуните с неприкрити емоции изгледаха двуострия и интересен сблъсък наборите Петър Михтарски и Мирослав Митев, бившето орле и настоящ треньор във втородивизионния "Академик" Добри Митов, чийто син Марио облича екипа на ОФК "Пирин". Преди изиграването на останалите мачове обединеният тим от областния център заема 9-о място в класирането с 21 т. от 6 победи, 3 равни и 12 загуби. Идния понеделник благоевградчани гостуват на намиращия се една позиция след тях "Сливен".

ОФК "ПИРИН"-19: Костов, Благоев, Митов, Карадачки, Граминов, Златанов, Зайденов, Мутавджийски, Тасев, Петров, Адемов /Караилиев, Яшар, Калистрин, Балиев/.