15-годишните орлета на Ст. Илиев-Професора четвъртфиналисти за купата на БФС

12 октомври 2009 00:18   18046 прочита
Стойне Илиев

Младшата възраст на елитния “Пирин” се класира за четвъртфиналите в надпреварата за купа БФС при 15-годишните. Орлетата, водени от Стойне Илиев-Професора, преодоляха на своята база в село Рилци връстниците си от пловдивския “Спартак” с 1:0. Победния гол заби в 40-та мин. Петър Янкулски, който наказа колективна грешка на отбраната на гостите от града под тепетата. В предния кръг зелено-белите се разправиха със столичния “Септември” с класическото 3:0. Другата формация на благоевградчани, излязла от междуобластния етап - на най-малките от набор ’96, отпадна злощастно от ЦСКА с дузпи 3:5 след нулево равенство в редовното време. Избраниците на Костадин Герганчев превъзхождаха в по-голямата част от двубоя армейците и напуснаха борбата с гордо вдигнати глави. Третата гарнитура - на старшата възраст /род. 1992 г./, също имаше малшанса да срещне гранда от Борисовата градина в 1/8 финалите, като червените получиха от жребия допълнителен бонус с домакинството. Мачът се игра вчера и приключи след редакционното закриване. Преди него сблъсъкът ЦСКА-”Пирин” на ниво елитна юношеска група приключи с успех на червените с 1:0. По-рано през отминалата седмица - във вторник, възпитаниците на Методи Стоянов записаха първа победа за сезона с 2:0 срещу “Славия”, но през уикенда късметът им обърна гръб.