Вижте ги добре! Това са хората, откраднали кутия с дарения за болно дете (ВИДЕО)

28 януари 2017 10:02   5 коментара   147564 прочита


На базата на получена оперативна информация от служители на „Криминална полиция” при Второ Районно управление – Бургас обявените за местно издирване 37-годишен Петко Великов и 24-годишната Доника Попова са задържани, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Двамата бургазлии, които имат и предишни криминални прояви, са арестувани в апартамент на свой приятел в комплекс „Братя Миладинови”, където се укривали от дни.

Великов и Попова са извършителите на кражба на кутия с дарения за болно дете със сумата от около 500 лв. в нея, позиционирана в търговски обект в района на бл. 71 в жк „Славейков”. Собственикът на магазина не е заявил в полицията за извършеното престъпно деяние, като предпочел да популяризира записите от охранителните си камери в социалните мрежи, на база което се е стигнало и до самосезиране на полицейските служители, съобщава "Топ Новини".

Петко Великов и Доника Попова са стари познайници на органите на реда, като до момента са извършвали множество кражби на дребни вещи и парични суми от търговски обекти в целия град.

За целите на започналото разследване ще бъдат иззети видеозаписите от охранителните камери на търговския обект в „Славейков”, в който се е разиграло престъпното посегателство, като собственикът му, депозирал днес жалба за кражбата, ще бъде разпитан в качеството на свидетел.

Двамата бургазлии са задържани за срок от 24 часа. Работата по документиране на цялостната им престъпна дейност продължава от служителите на Второ Районно управление – Бургас.

pik.bg

 


Още за: кражба   кутия   дарения   дете   Още от: Синя лампа

Принтирай статия
5 коментара
28 Януари 2017 10:46 | Ромеов
Оценка:
17
 (
21
 гласа)

Че са ги хванали - добре. Лошото е, че за да се "самосезират" и ги хванат трябва да се "разляат кучетата", сиреч да се намесят медиите. Иначе нища нямаше да направи МВР-то.


28 Януари 2017 14:32 | инж. Благой Симеонов
Оценка:
7
 (
11
 гласа)

ДЕБИЛЕ ЧЕТИ С РАЗБИРАНЕ!!!
КАК ДА РАЗБЕРАТ МВР СЛЕД КАТО НИКОЙ НЕ Е СЪОБЩИЛ ЗА ТОВА???


28 Януари 2017 14:55 | Dokulenko
Оценка:
15
 (
15
 гласа)

Гилотина на публично място. Иначе няма оправия.


29 Януари 2017 10:13 | Рънъра
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Ни ми трийте коментара за вървежната дама в зандано!


29 Януари 2017 11:01 | леле
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

ше, крадът, като знаят, че .може да им се, размине,




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар