Шеф в КАТ-Габрово продавал незаконно кемпери за по над 100 000 лева!

24 юли 2018 10:59   4260 прочита
Иван Гешев, снимка: БТА
Иван Гешев, снимка: БТА


Иван Гешев, снимка: БТА

Три лица са задържани за участие в престъпна група, четвъртото се издирва с европейска заповед за арест

Заместник-главният прокурор Иван Гешев и наблюдаващият прокурор от Специализираната прокуратура Ангел Кънев дадоха съвместна пресконференция във връзка с операцията на МВР по неутрализирането на организирана престъпна група с участието на служители от „Пътна полиция“ в Габрово, пише Факти.бг.

Според изнесената информация общо четирима души са участвали в схемата за незаконна продажба на луксозни автомобили, като единият от тях е ръководен офицер в КАТ-Габрово. Става въпос за началник на група „МПС, водачи и административно-наказателна дейност“.

Установените са общо четири лица – една жена, двама мъже, които не са длъжностни лица, и служителят на ОДМВР-Габрово. Трима от тях са задържани, а четвъртото лице се издирва с европейска заповед за арест.

"Събрани са данни за незаконна продажба на повече от 4 скъпоструващи моторни превозни средства – става въпрос за кемпери, които са за над 100 хил. лв.“, каза още прокурор Кънев.

В автомобила на офицера с ръководни функции в КАТ-Габрово са открити общо 20 банкноти от по 100 лева и 66 банкноти от по 20 лева или общо 3320 лева. Върху банкнотите са открити отпечатъците на ръководителя на организираната престъпна група.

По непотвърдена информация на МВР, замесеният в схемата за крадене на коли висш полицай и съпругата му са в дългогодишни близки семейни отношения с ръководителя на организираната престъпна група и неговата съпруга.

Междувременно служители в МВР-Габрово са се опитали да саботират работата на спецпрокуратурата и вътрешна сигурност по разбиването на група с участието на офицер от местния КАТ, стана ясно от думите на зам.-главния прокурор.

Гешев и Кънев обясниха подробно и механизма на схемата:

Групата е действала, намирайки поставени лица, които срещу ниско заплащане са извеждани в Германия и с истински български и чуждестранни документи им се създава фалшив трудов договор, въз основа на който получават скъпите автомобили. След предоставянето на моторното превозно средство, то се транспортира до гараж в България, където се свалят всички GPS проследяващи устройства и се пренабиват номерата на рамата.

Автомобилите са продавани на добросъвестни граждани, нямащи представа за престъпната схема. Клиентът дори не предполага, че ще му бъде предоставен краден автомобил с пренабити номера на рамата. Винаги става въпрос за нает автомобил или автомобил, закупен на лизинг от компания в Германия.

С някои от клиентите се е работело по предварителна заявка за доставянето на определен автомобил - българският купувач задава желаните условия - марка, модел, мощност, година на производство и т.н., плащайки капаро в размер на няколко хиляди евро./факти.бг

0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар