Не платиш ли Гражданска отговорност, отписват те от КАТ

25 януари 2017 10:54   7 коментара   10343 прочита


Дадеш ли парите, никой не отбелязва това в полицейската база данни След последните промени, гласувани у нас, поредно недомислие ще взриви спокойствието на шофьорите в България, оплакват се пострадали русенци.

Според застрахователи от Русе, по приетите през последната година промени в закона, ако не си платил застраховка „Гражданска отговорност”, регистрацията на колата в КАТ се прекратява и тя остава на трупчета. Сигналът се подава към Пътна полиция от застрахователните фирми. След като се получи такава информация, катаджиите веднага спират от движение автомобила на нередовния платец.

Какво обаче се получава, ако отруденият българин, не е успял да си плати „Гражданската отговорност” веднага, или отлага това, защото коата му у затрупана от сняг, каквато е в момента ситуацията в Русе. Две седмици след изтичането на застраховката, фирмите уведомяват КАТ, колата на „грешника” да бъде спряна от движение. Цялата бюрокрация се задейства, за да блокира автомобила на нередовния платец. Какво обаче се случва, ако човекът отиде и си плати „Гражданската отговорност” при застрахователите?! Липсва обратна връзка, с която фирмите да съобщят в КАТ, че парите са броени.

Така, дори човекът да не е карал автомобила в снеговете до шия, сковали родния му град, дари след това да си е платил застраховката, той не може да стори нищо. Колата му е спряна от движение и той трябва да задвижи цялата бюрократична машина, за да може да я направи редовна отново, алармират застрахователи от Русе, пожелали анонимност. Очаква се, през следващите месеци, недомислието да „лъсне” в цяла България. /24chasa.bg

7 коментара
25 Януари 2017 13:58 | инж. Благой Симеонов
Оценка:
-9
 (
13
 гласа)

ДЕБИЛИТЕ НЕ МОГАТ ДА РАЗБЕРАТ, ЧЕ ГО СЕ ПЛАЩА, НЕЗАВИСИМО ДАЛИ СЕ КАРА ИЛИ НЕ СЕ КАРА КОЛАТА!!!


25 Януари 2017 15:19 | Водач на МПС
Оценка:
9
 (
9
 гласа)

Така става при поръчковото законотворство и неадекватни дупетати. Така закона осигурява пари за застрахователите независимо от това дали колата е в движение, а държавата контролира изпълнението. Да не забравяме, че застрахователите са частни фирми, повечето от които чуждестранни. Я дайте друг бизнес с такова рамо от държавата.


25 Януари 2017 16:08 | да те туря ...
Оценка:
9
 (
9
 гласа)

инж. Благой Симеонов. Явно си застраховател. Да кажеш нещо за тези които плащат години наред и нямат нарушения


25 Януари 2017 16:23 | 123
Оценка:
8
 (
8
 гласа)

Абе инЖЕЛЕре, в цял свят се плаща само за нещо което се използва бе


25 Януари 2017 16:28 | до инж БЛАГО
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

Ти бе като не чу... аш жена ти, купуваш ли презервативи. Явно купуваш, щом така мислиш,


25 Януари 2017 18:41 | Георги
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Рядко смотана и неграмотно написана статия. Въпросния журналист е по неграмотен от драводелец със основно .
В този вестник е страшна трагедия.


26 Януари 2017 14:39 | 007
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Какво да направи човек който има два автомобила един за полето а другия за градски условия И на двата ли да плаща гражданска за цяла година като този за полето се ползва максимум 6 месеца Да знам че ЗАКОНОТВОРЦИТЕ и ЗАСТРАХОВАТЕЛИТЕ искат така да ГУШАТ по вече парички да им приседне дано Те не ходят на полето а минават по край тях всъщност ако магистралата минава покрай полята




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар