Конфискуват милиони, имоти, злато и лимузини от роми, прали пари на врачки

23 декември 2014 11:40   1 коментар   15953 прочита
Част от луксозните коли на ромите
Част от луксозните коли на ромите


Част от луксозните коли на ромите

Петима от цигански род построили в Долни Дъбник незаконни палати за 2,5 милиона долара

Наши роми, прали пари на палестински врачки, може да се разделят с имане за 3,6 млн. лв. Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество (КОНПИ) вече е внесла иск в Плевенския окръжен съд срещу съпрузите Иван и Иванка Маринови и синовете им Станьо Маринов и Горан Станев.Семейството от Долни Дъбник беше задържано през януари 2014 г. при спецакция на МВР, ДАНС и Окръжната прокуратура в Плевен по подозрение за пране на пари чрез банкови преводи от Палестина, предаде Блиц. Тогава стана ясно, че врачки, измамници и знахарки от палестинските окупирани територии са изпрали близо 2,5 млн. долара у нас, припомня "Монитор".

По данни на разследващите циганите успели да осветлят огромната сума, която получавали от сметки на две фирми и 15 физически лица от палестинските окупирани територии. Петима от циганския род изпрали общо 2,5 милиона щатски долара за периода 2010-2013 година. Според разследващите част от парите ромите „вложили” в строежа на огромни незаконни палати.

По време на ареста на „перачите“ бяха проверени три адреса на ромската фамилия, откъдето са иззети три луксозни автомобила - AUDI Q7, Mercedes 63 и два броя AMG на стойност около 350 000 лв. Открити бяха и златни накити и монети - около 3 килограма, на стойност около 150 000 лв., както и пари в брой.

От съпрузите Иван и Иванка Маринови може да бъде конфискувано имущество на стойност 391 683,52 лв. То включва автомобил, суми по банкова сметка и злато.

От сина Станьо Маринов се претендира жилищна сграда в Долни Дъбник и право на строеж на друг имот в града, три автомобила, налични суми по банкова сметка и злато на обща стойност 2 847 297,43 лв. Имуществото на Горан Станев, за което се иска отнемане, е за 208 000 лв. Това са средства по банкова сметка и четири автомобила.


Още за: роми   комисия   имущество   Още от: Синя лампа

Принтирай статия
1 коментар
25 Декември 2014 15:11 | Местан
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

КАКВА НЕСПРАВЕДЛИВОСТ ! КАКВА КСЕНОФОБИЯ ! Ама спрете вече с тези грозни
думи - "цигани", "роми" и не знам какви още ! Това са едни работливи хора, които не се спират пред нищо! Вижте какви палати, какви коли, какво нещо... По-добре ли ще бъде,
ако всичко това отиде ...в Турция да речем! Така, че -хора спрете! Иначе ще Ви нарека
КСЕНОФОБИ




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар