Експерт: КАТ трябва да бъде закрита

10 април 2014 12:29   3 коментара   17616 прочита


Службата КАТ трябва да бъде закрита, тъй като тази организация е напълно излишна, и не трябва да тежи на плещите на МВР. Това кoментира пред "Фокус" Димитър Куцаров, експерт по сигурност, съучредител на организацията на частните охранители и детективи „Евросекюрити груп“.

"В Европейския съюз регистрацията на номерата и регистрацията на всички движещи се МПС се извършва в данъчната служба по местоживеене. Докато в България това нещо се прави от служба КАТ, оттам се губи връзката с данъчните подразделения, нито се плащат данъци, нито имаме събираемост на глоби и такси. Проблемът е много голям, да не говорим за корупционните действия и методи в самата система", каза Куцаров.

По отношение на спазването на правилата за движение по пътищата, това трябва да прави "Пътна полиция", обясни той.

"Не може един полицай да бъде занимаван - да спира колите, да гледа гражданска застраховка, да се заминава с глупости, които него не го интересуват.

Това е работа на контролно-техническите органи, които, ако се направи нарушение, трябва да съставят яки глоби, и да се взимат лицензите веднага. Второ, в момента, в който самата община по местоживеене регистрира МПС-то, тя веднага издава номер, на който номер има отразено, че е платил пътния данък, че си е платил гражданската застраховка, и че е технически изправно МПС-то. Без този номер, то не може да се движи по пътищата. И полицаят, като го види, веднага може да го спре по номера, а не - разни лепенки и не знам си какви глупости, които са направени, излишно да утежняват целия контрол на МПС-тата", посочи още Куцаров./24 часа онлайн

3 коментара
10 Април 2014 13:09 | 1
Оценка:
0
 (
8
 гласа)

Много си т.....


10 Април 2014 15:26 | знаещ
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

Абе разбирач, от 10-15 г няма КАТ, отдавна е "Пътна полиция". Ако искаш регистрацията на МПС я дай и в аптеките да се прави или в родилните домове, пак ще е така. На българина му трябват еднакви цифри, да регистрира таратайки, да излъже в кубатурата или конските сили, да не си прави застраховка, то полицията трудно се справя, камо ли общините. И да знаеш, глобите ги събира НАП, много си зле с нещата. А до колкото си спомням, частен охранител и мутра..... нема много разлика.... та да дава съвети.... кофти


10 Април 2014 20:26 | РАЗФАСОВАНЕ НА КАТ
Оценка:
0
 (
6
 гласа)

НАЙ ПРАВИЛНО Е ДА СЕ РАЗФАСОВА КАТ *****РЕГИСТРАЦИЯ НА АВТОМОБИЛИ В ОБЩИНИТЕ ОБЩИНСКАТА ПОЛИЦИЯ ДА СЛЕДИ ТРАФИКА И БЕЗОПАСНОСТТА КНИЖКИТЕ В РПУ КАКВО Е ТОВА ТАЗИ ИНСТИТУЦИЯ Е ВРЕДНА ЕТО ЖЕРТВИТЕ СЕГА СЕ УВЕЛИЧАВАТ ГЛАВОЛОМНО ЗНАЧИ ТЕ ПРЕЧАТ НА ВОДАЧИТЕ ТЪКМО И КОРУПЦИЯТА ЩЕ СИ ПОЧИВА А НЕ ДА СЕ ВИХРИ И ТЕЗИ ДЕРИБЕЙ ОТ СОЦИАЛИЗМА ОЩЕ СЕ ВЛАЧАТ ТАМ КАТО ЧЕ ЛИ ИМ Е БАЩИНИЯ




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар