Бизнесдама под домашен арест иска свобода, привиждат й се хлебарки

14 ноември 2014 16:34   1 коментар   13188 прочита


Бизнесдамата Надежда Минчева, която втори месец е под домашен арест, е пред пълен психически срив, съобщава "Марица". Здравето е влошено, привиждат й се рояци хлебарки и по спешност е била приета в центъра за психично здраве, където е лекувана. Изписана е с диагноза "остра стресова реакция”.

Според лекуващия лекар причината за проблемите на Минчева е асоциализацията и затворените пространства, в които е принудена да стои. Притесненията са свързани и с невъзможността да ръководи сама фирмата си, което е правила години наред. Минчева настоява мярката за неотклонение да бъде променена в по-лека. Адвокатът смята, че тя е оправдала доверието и досега напълно е съдействала на разследващите органи. Междувременно прокуратурата удължи разрешението на Минчева да ходи на зъболекар, което бе дадено за около месец.

Делото за мярката за неотклонение на Минчева е насрочено за понеделник. Тогава съдът ще решава и за свободата на и.д. кмета на Куклен Костадин Павлов. Той също бе арестуван, а после пуснат под домашен арест от апелативните съдии.

Двамата бяха арестувани по обвинение за подкуп от 1200 лева с цел уреждане на договор за доставка на детските градини в общината. По същия параграф преди това изгоря бившата кметицата на Централен в Пловдив Райна Петрова. Разследването срещу нея продължава, но обвиненията костваха раздяла с поста.

1 коментар
15 Ноември 2014 04:07 | CHICAGO
Оценка:
6
 (
6
 гласа)

е как така, всички АИДУЦИ като ги затворят, се разболяват???




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар