Автокрадци „щипят” застрахователи с по 4-5 милиона лева годишно



Схемата е елементарна, но по нея се мълчи вероятно защото всички са доволни от развръзката
Нова схема за реализиране на бързи пари от крадени автомобили набира скорост в България, съобщи за Блиц потърпевш нашенец, преминал през куп проблеми, докато издирва откраднатата си кола.
Автокрадците се оказаха много изобретателни и намериха начин хем да прибират пари, хем рисковете от това да бъдат хванати да са изключително малко. Схемата е елементарна и включва три етапа. На първия етап автокрадците намират скъпа луксозна кола, чиято застрахователна стойност е над 50 000 лева и я задигат. При сегашните технически възможности и умения на автомафията това не е сериозен проблем.
Вторият етап е на застрахователите. При застрахователна стойност на дадения автомобил 60 000 лева, те ще трябва да заплатят цялата сума след като търсенето на колата приключи. Знаейки ,че имат около месец-два, застрахователите се свързват с детективска агенция, която работи по схемата и съобщават данните на откраднатата кола.
Третият етап е общо действие на двете засегнати страни. Агенцията намира колата, договаря се с крадците и получава от застрахователя 13% от застрахователната стойност. В посочения пример това са 7800 лева. Три процента от сумата остават за агенцията, останалите 10- за крадците.
След като пътят на парите приключи, колата се оставя на произволно място и се съобщава на застрахователя къде е. Така всички са доволни-крадците прибират 6000 лева без да се излагат на някакъв сериозен риск, застрахователя си спестява 52 200 лева, собственикът получава колата си.
Според ужилени застрахователи, пожелали анонимност, сумата, която крадците прибират по тази схема е между 4 и 5 милиона лева годишно. В повечето от тези случаи, няма намеса на полиция, нито прокуратура, всичко минава гладко и нещата приключват от месец до три месеца след задигането на колата.
втори път стомна за вода,
третия път отидох с цистерната:)))))
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.