Лидерът на БСП Е. Костадинов и съветници притиснаха кмета Камбитов да направи отчет на похарчените пари за пищните тържества и хонорарите на гост-изпълнители

02 януари 2013 12:02   27 коментара   18757 прочита


Лидерът на БСП Емил Костадинов внесе от името на общинските съветници на партията декларация-питане към кмета на община Благоевград Атанас Камбитов, в която искат спешен отчет на похарчените около организирането и провеждането на тържествата за изминалата година средства. "Прави впечатление, че организираните и провежданите мероприятия са пищни, канят се гостуващи изпълнители, има спонсори, чиито имена и средствата, които са дали на общината не са ясни.

Мисля, че данъкоплатците, чиито пари се харчат за подобни мероприятия трябва да знаят как общината използва техните пари. Освен това, при използването на спонсори общината се поставя във вид зависимост и затова държим кметът да отговори на нашите питания, свързани и със спонсорствата през годината, каза днес Областният лидер на БСП Емил Костадинов.

Декларацията е внесена при председателя на ОбС Даниела Савеклиева. Червените съветници питат какъв е хонорара на поканените около Коледа Софи Маринова и Устата, които не успяха да съберат повече от 200 души на площада. Въпросът към кмета, е защо не е поканил и местни изпълнители, а парите на благоевградчани се раздават на чужди? Съветниците от БСП искат спешен отговор от кмета на първата за годината сесия на Общински съвет.

А. Петрова


Още за: Е. Костадинов   отчет   пари   Още от: Политика

Принтирай статия
27 коментара
02 Януари 2013 13:09 | ДАНЪКОПЛАТЕЦ 2
Оценка:
19
 (
43
 гласа)

ПОЗДРАВЛЯВАМ ВИ ЗА ТОВА, ДА НЕ ЗАБРАВИТЕ И ХАРЧЕНЕТО НА ПАРИТЕ В КАТАРИНО, НЕ ГИ ОСТАВЯЙТЕ ТИЯ БОКЛУЦИ. МОЛЯ ДРЪЖТЕ ГРАЖДАНИТЕ В ТЕЧЕНИЕ НА ТОВА ПИТАНЕ. БЛАГОДАРЯ ВИ. ЩЕ ВИДИТЕ НА СЕЛДВАЩИТЕ ИЗБОРИ ЗА КИЙ ЩЕ ГЛАСУВАТ.


02 Януари 2013 13:18 | Коцев
Оценка:
15
 (
37
 гласа)

Много сте ми интересни-не разбрахте ли, че ГЕРБ си имат една дружинка, с която обикалят и си правят веселото на гърба на народа? Пука им за хляб, работа, електроенергия! Те за един мандат наредиха и внуци, и правнуци на трапезата, а Вие се напъвайте за референдум


02 Януари 2013 13:48 | Коста Попетров
Оценка:
16
 (
32
 гласа)

Няма Ляво, няма Дясно, всичко ми е Ясно-ДАЛАВЕРА !!!!! Навсякъде "избраните"и назначени Гербери, се издъниха с Далаверите си /много примери/-с. Джерман-Дупнишко


02 Януари 2013 13:49 | Цецо
Оценка:
16
 (
36
 гласа)

Поздравления, пита се от цели 37 съветници другите какво правиха цяла година? И къде спят пак по софрите...


02 Януари 2013 14:34 | Българина
Оценка:
2
 (
34
 гласа)

Защо само ГЕРБ обвинявате, така беше и преди 1989 г. и след нея..... ГЕРБ са от три години на власт, но като Премиера разбере за нарушение и народнатя гняв/ако има нередност/, веднага ги сменява, уволнява и дори връщат парите, а не както преди-всичко ставаше тайно и хората не разбираха за това.


02 Януари 2013 15:14 | .
Оценка:
4
 (
18
 гласа)

Българина написа:Защо само ГЕРБ обвинявате, така беше и преди 1989 г. и след нея..... ГЕРБ са от три години на власт,


Така например Веско Маринов изнесе безплатен концерт за гражданите на Благоевград, платен от общината при кметуването на К. Паскалев, пак в зала Яворов!


02 Януари 2013 16:19 | ЕДИН ОТ ПРИСЪСТВАЩИТЕ Т
Оценка:
2
 (
28
 гласа)

БСП поне си трайте за спонсорите, а при Вас как е, без спонсори ли сте, хайде знаем се, знаем и спонсорите Ви .....


02 Януари 2013 16:57 | realist
Оценка:
1
 (
29
 гласа)

"Куче влачи, диря няма"беше по време на управлението на червените другари. Почти 45 години-банкети, почивки, задгранични командировки, подаръци, неразумни инвестиции и др. екстри глътнаха парите на народа и никой не смееше да попита защо се прави всичко това. Задаваха ли се такива неудобни за комунистическата власт въпроси - чакаха те лагерите на смъртта. А сега наглите последователите на "справедливия"строй търсят набеден крадец.


02 Януари 2013 17:27 | Лорета
Оценка:
0
 (
34
 гласа)

Защо не се скриете някъде бе? Малко ли крадохте когато бяхте на власт? Или мислите, че всички са крадци като вас? Гадни комунисти.


02 Януари 2013 19:20 | браво
Оценка:
2
 (
24
 гласа)

Така трябва да действа сериозната опозиция, браво на Емил Костадинов, изхарчени са значителна сума пари за джас фестове, филми и др!


02 Януари 2013 21:39 | Махамаду Диара
Оценка:
5
 (
23
 гласа)

Абе, откъде изникна тоя мишок Костадинов, мирише на нафталин?!! И каква само снимка е дал да му сложат, от прогимназията :)))) Абе ейййй, я да изчезваш от тука, че като те погнем с гьостериците ни БКП ни БСП ше те спасят, мръсник долен!!!


03 Януари 2013 00:39 | ....
Оценка:
1
 (
11
 гласа)

НАРОДЪТ ИСКА ХЛЯБ И ЗРЕЛИЩА . БЕТОНЕНИТЕ ЧУТУРИ НЕ МОГЯТ ДА СМЕЛЯТ ТАЗИ ИСТИНА


03 Януари 2013 01:50 | СТОЯН
Оценка:
5
 (
15
 гласа)

Боико ведно е прав . Такъв е материала. Хитреци подмазвачи гледат да се докопат до разходи давани от общини и дъжавата. Има нещо шизофренично. Всеки говри срещу властимащите и всеки има желание той да е един от тях. След 1989г някой тръгнаха с желанието да правят собствен бизнес. Сега всеки гледа да е на държавна работа. Някой може ли да ми посчил разликата между фнкцонерите на Герб БСП ДПС. Всички знаят че власта е плячка и с всчки средства гледат да се докопат до нея.


03 Януари 2013 07:36 | Емиле , виж този случай
Оценка:
3
 (
11
 гласа)

до къде стигна !!защо нищо не се прави .защо и кой прикрива Владо Димитров от Вашата партия !!
три години !!
защо не са са започнати дела за обявяване продажбата за недействителна !три години пълно бездействие !!

Искаме истината за случая с продажбата на имота с. Огняново !
Кога зам. областните управители г-н Баханов, г-н Михайлов ще излезат най-после със становище по горния случай !! кога ? защо тези хора стоят в областта !! ЗАЩО ?
ги дължат тези хора в областта!


03 Януари 2013 07:45 | !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Оценка:
4
 (
8
 гласа)


Направих си труда да проуча, какво е станало с тази сделка за този апетитен имот в Огняново . Същия е продаден от бившия областен управител Владо Димитров на нашия бизнесмен Шербетов, пет дни преди Димитров да бъде сменен като областен управител. Цялата сделка се дирижира от лицето Георги Юруков - комунист, агент на ДС, съветник на Гоце . Шербатов играе ролята на бушон при тази сделка . В окръжната прокуратура в Благоевград е постъпил сигнал за тази сделка . Преписката е дадена за проверка в МВР - Благоевград. Там директор по това време е лицето Йордан Кочев . Същия е протеже на Костадин Хаджигаев . Кочев е бивш подчинен в ДС - Благоевград на Вл. Димитров и през цялото време оказва натиск върху началника на стопанска полиция Кацарски, преписката да бъде прекратена . Хаджигаев, Димитров и Кочев са в приятелски отношения и всячески искат проверка да бъде прекратена . В схемата е включен и ръководен служител от прокуратурата .Истината е сигнал и проверка от главна прокуратура - София


03 Януари 2013 08:12 | UOI
Оценка:
-2
 (
10
 гласа)

Eмил Костадинов е представител на Белишко – Разложката евангелистка религиозна антиправославна общност. Дейността и се изразява в поредица от действия, целящи да уронят престижа на православната църква и да отслабят влиянието и на Балканите. Това е дългогодишна доктрина на католическата църква, целяща световно лидерство и икономическо надмощие над останалите религии в световен мащаб. Дейността и е известна от повече от 700 години от парите отпускани от папата на своите агенти, развиващи огромна подривна дейност в региона. В последно време представители на тази общност са Кръстьо Тричков, Христо Маринчев, Петър Дюлгеров и Лазар Причкапов. Вербувани и поставени под пълен контрол са 14 от 16 митрополити. Забранени са църковно-славянските православни обреди и ритуали. Взривени и разрушени са десетки църкви и на тяхно място са построени партийни клубове. На Тодор Живков е внушена програма за ликвидиране на петата колона на българските мохамедани, реализирана от Димитър Стоянов,


03 Януари 2013 08:13 | UOI
Оценка:
4
 (
8
 гласа)

.... която всъщност има за цел спиране на процеса на интеграция на българските мюсюлмани. Резултатът е пагубен за българската православна общност. Православната църка е изравнена по важност с останалите религиозни представителства. Българомохамеданите са преброени, регистрирани и предоставени за управление на ислямистки и фундаменталистки организации от Афганистан, Йемен и Саудитска Арабия срещу премахване на ограниченията за търговия с оръжие и наркотици. За 30 години българските мюсюлмани са превърнати от просветени равноправни българи в духовно самоопределена капсулирана антиправославна мюсюлманска общност. Изградени са нови 350 джамии. Дейността на евангелистката агентура е преместена в Осеново, Благоевград и София, където усилено се изграждат сектантски и мюсюлмански храмове. За втори път се прави опит за изграждане на нова джамия в София с намерението да бъде най-голяма в света.


03 Януари 2013 09:43 | Благоевградчанка
Оценка:
-3
 (
7
 гласа)

СТРУМА ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ СТЕ БОКЛУЦИ ..... ПОБЛИКУВАТЕ ОНОВА КОЕТО ВИ ХАРЕСВА И СЕ МНОГО ТРЪТИТЕ НАЛИ


03 Януари 2013 12:43 | .
Оценка:
3
 (
7
 гласа)

. написа: Българина написа:Защо само ГЕРБ обвинявате, така беше и преди 1989 г. и след нея..... ГЕРБ са от три години на власт,
Така например Веско Маринов изнесе безплатен концерт за гражданите на Благоевград, платен от общината при кметуването на К. Паскалев, пак в зала Яворов!

Много интересно. Недоумявам защо някои са ми поставили знак "Не одобрявам", след като съм присъствала на този концерт без да плащам, и залата беше пълна. По средата на залата средните два реда бяха запазени за администрацията на община Благоевград, и не ни разрешаваха на нас случайните граждани там да седнем.
Аз не съм фен на Веско Маринов, но ходих на концерта заради безплатния вход и уплътняване на свободното време. Та то в миналите години все се говореше, че Веско Маринов е певеца на червените. Само сега покрай приятелството му с Цв. Цветанов го боядисаха в синьо.


03 Януари 2013 15:41 | grajdanin
Оценка:
-3
 (
9
 гласа)

седесар сам, откакто се помня, но и аз искам да знам, и то перо по перо и ражод по ражод.... Емиле, доведи това докраи, моля те....
*Кирилизиран коментар.


03 Януари 2013 16:09 | У
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

grajdanin написа:sedesar sam, otkakto se pomnq, no i az iskam da znam, i to pero po pero i razhod po razhod.... Emile, dovedi tova dokrai, molq te....


ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!!!


03 Януари 2013 22:55 | До дядо Емо
Оценка:
1
 (
11
 гласа)

Емилчо, питай Анушка къде са парите, не кмето. Дали не ги е скътала под юргана със зелени другари от ГРАДЪ.


04 Януари 2013 01:21 | Бжежински
Оценка:
-1
 (
13
 гласа)

Каква наглост ! Само червенотиквеничковчетата могат да играят тази игра: "Крадецът вика-"Дръжте крадеца"" !!!


04 Януари 2013 08:38 | РЗС и Марешки
Оценка:
-1
 (
11
 гласа)

Разпределение на мандатите в област благоевград на следващите избори:
1. ГЕРБ-4
2. ДПС-3
3. РЗС и Мар. -2
4. Кунева-1
5. Сините-1 Без мандати:БСП, Атака, НДСВ и други малки субекти.


04 Януари 2013 11:21 | Тото
Оценка:
-1
 (
5
 гласа)

С Емката-смешника-№ мандата за БСП!


04 Януари 2013 20:55 | До БЪЛГАРИНА
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

Защо говорите глупости? Кмета на община Струмяни като е от ГЕРБ защо Пемиера не го наказа след доклада на Одита за правените далавери и завличане на общината с 4 млн. лв. а си го истеглиха в София на по-престижна работа. Та затова не ми разказвайте неврели -некипели.


07 Януари 2013 22:46 | Мария
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

До UOI Причкапов пак сее замесилв неща които не разбира0но явноима далавера. Това което пишеш е предателство срещу православието. Другаря Дюлгеров е мъртъв, другият не го познавам но Емил Костадинов и Причкапов са живи. Това е предателствоспрямо българската държава православното христянство. Ами има прокуратура. Дайте всички документи и доказателства там. Не им си церемонете на Мъжлето Емилчо и сатрапа Причкапов. Пак е нагазил в ла.... а.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар