Затягат мерките за малолетни в Разлог

15 януари 2025 13:18   1 коментар   5947 прочита


Община Разлог съобщи днес в официалната си страница, че затягат мерките за малолетни на територията на общината.

Ето цялото съобщение:

На вниманието на: родители, ръководители на търговски, спортни или развлекателни обекти и заведения за хранене!

Да осигурим безопасност на децата, посещаващи обществени места на територията на община Разлог

Предвид необходимостта от навременни действия за гарантиране на безопасността на децата, Държавната агенция за закрила на детето предлага в най-кратък срок да бъдат информирани ръководителите на търговски, спортни или развлекателни обекти, както и заведения за хранене на територията на община Разлог за следните изисквания за гарантиране на безопасност, съгласно Закона за закрила на детето и Наредбата за специализирана закрила на деца на обществени места:

 Придружаване на деца до 14-годишна и над 14-годишна възраст:

- Деца до 14-годишна възраст не могат да бъдат на обществени места след 20:00 ч. без придружител (родител, настойник или попечител).
- Деца над 14 години не могат да пребивават сами навън след 22:00 ч. без придружител, който да удостовери това с декларация по образец.

 Условия за достъп и контрол:

Собствениците и управителите на търговски обекти, кина и театри трябва да определят и контролират условията за достъп на деца, като информация за максималния капацитет и правилата за достъп трябва да бъдат поставени на видно място, включително на интернет платформите на обектите.

На входовете на обектите следва да има табло с информация за изискванията за придружаване и представяне на декларация по образец.

Държавната агенция за закрила на детето е на разположение за съдействие, въпроси и предложения, с цел гарантиране правата и защитата на децата.

Повече информация може да намерите в сайта на Държавната агенция за закрила на детето


Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
16 Януари 2025 10:13 | ивайло
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Браво .Да има и обществено полезен труд на родителите, които не спазват правилата. Не може 14, 15 год. пияни да се прибират мъртво пияни. Къде сте бе родители. После, като стане белята къде е държавата, а къде сте вие родители?




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар