Зам. ректорът международник проф. Д. Георгиева освобождава поста

“На кантар” са проф. К. Костов и проф. П. Паризов
Зам. ректорът по международната дейност на ЮЗУ “Н. Рилски” в Благоевград проф. Добринка Георгиева е единственият член на ръководния екип, който със сигурност освобождава поста и няма да остане през втория мандат на ректора проф. Иван Мирчев. Тя заемаше ръководния стол в продължение на два мандата и 8 години отговаряше за международното сътрудничество и контакти на висшето училище, а това е таванът, разрешен от закона.
Проф. Добринка Георгиева е сред малцината българи, спечелили тази година Фулбрайтова стипендия за изследователска работа, и през следващата академична година й предстои няколкомесечна работа в университета в Синсинати, САЩ.
Няма да е изненада, ако тя остане да работи и в новия ректорски екип, но с друго назначение.
Заради отличната оценка, която получи за работата си през последните 4 г., преизбраният ректор на ЮЗУ проф. Мирчев най-вероятно ще запази част от екипа си. След първата управленска година на напасване на характери и начин на работа в момента работата в образователното направление върви като смазана машина и очакванията са, че зам. ректорите доц. Траян Попкочев и доц. Рая Мадгерова ще продължат да отговарят за ресорите си. Същото важи и за поста помощник-ректор, за който мандатността не важи, тъй като не е академична длъжност и за заемането й не се изисква хабилитация. Със задълженията отлично се справя вече 12 години бившият главен финансист на най-голямото учебно заведение в Югозапада Николай Тахов и няма гафове, за да бъде сменен.
“На кантар” обаче е проф. Парис Паризов, който бе научен секретар на университета, но името му не се чуваше в тази връзка често през изминалите 4 години. Няма да е изненада за никого, ако през втория си мандат проф. Иван Мирчев делегира поста на друг.
Досегашният главен експерт по художествено-творчески и културни дейности към ректората проф. Йордан Гошев също освобождава мястото, тъй като бе избран за декан на Факултета по изкуствата. Много е вероятно тази длъжност да остане вакантна, след като вече проф. Гошев депозира молбата си за освобождаване.
Постът бе открит преди 4 г. заради липса на добър диалог между предишното деканско ръководство и ректората.
“На кантар” е и оставането на проф. Кирил Костов на зам. ректорския пост по научната дейност.
Ректорът проф. Мирчев отказа да обяви ще има ли и какви ще са смените в екипа му през втория му управленски мандат с обяснението, че няма причина да прави съществени промени, а и още не са приключили изборите във всички факултети. Предстои провеждане на общи събрания и избор на нови декани в Природо-математическия факултет и Техническия колеж, където доц. Борислав Юруков и доц. Иванка Георгиева приключват вторите си мандати на управление и нямат право на повече. През ноември в Правно-историческия факултет ще избират ръководство, а в началото на декември последни ще избират декан във Философския факултет.
Единствено в най-новия Факултет по обществено здраве и спорт в ЮЗУ тази година няма избори, тъй като той бе разкрит и структуриран преди 2 г. и първият мандат на декана доц. Стоян Иванов е по средата.
Г-н, апартамента в Еленово беше на проф. Константин Костов, чиято съпруга дойде от София, пенсионирана зъболекарка и живяха дълго време в него. Изкараха ги от апартамента като престъпници, за да го дадат на другия Костов-певеца. а, той има голяма къща до Първо осн. училище. Но. една горсионера в повече не е лошо. Проф. К. Костов си замина обиден и почина. Бог да реши кой е виновен и раздаде правосъдие. Тия певците-баща и син са нахални и прости хора.
СТУДЕНТИ, ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТОЯ ИКОНОМИСТ. ГОВОРИ СЕ ЧЕ ЗАРАДИ НЕГО НЯМАМЕ ПОСТОЯННО ТОПЛА ВОДА В ОБЩЕЖИТИЯТА. ТАКА ПРАВИ ИКОНОМИЯ ЗА ВУЗА И ПОСЛЕ СИ ДЕЛЯТ. И ДРУГИ НЕЩА ПРАВИ ТОЯ СВИЩОВСКИ ИКОНОМИСТ ОТ ГОРНА ОРЯХОВИЦА.
МАЯ ГОШЕВА И КИРО ОТ 511-ТА СТАЯ НА СО 2 СА НЕГОВИ ХОРА.
ДОРДЕ Е В ЮЗУ, ТАХОВ ЩЕ ГО ДЪРЖИ ВСЕКИ РЕКТОР НА ТОЯ ИЗМИСЛЕН ПОСТ, КОЙТО ЛИПСВА В ДРУГИТЕ ВУЗОВЕ- ПОМОЩНИК-РЕКТОР.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.