Внимание! До 2000 Евро глоба и без книжка в Гърция, ако говориш по мобилния

09 юни 2025 15:14   1 коментар   1880 прочита


Засилен е пътният трафик в Гърция. Увеличават се глобите и наказанията за ползване на мобилен телефон от шофьорите. 

Много е интензивен трафикът по цялата пътна мрежа, съобщава гръцката полиция. В сила са въведени забрани за движение на товарни автомобили на входовете на градовете, за да се облекчи движението на леки автомобили. Днес не е работен ден поради църковния празник Свети Дух. 

 

При температури, които достигат до 39 градуса, гърци и туристи са на плажа. Със завишени екипи са полицаите по контрол на движението. Вече се налагат строги глоби на туристи, които паркират каравани и кемпери на плажа, в гори или в близост до археологически обекти. 

По 300 евро плащат любителите на дивото къмпингуване, паркирали на забранени места. По новата наредба каравани и кемпери се паркират само в къмпинг. 

 
Министърът на транспорта съобщи, че до дни се увеличават глобите за използване на мобилните телефони от шофьорите поради увеличаване на пътните произшествия в резултат на това нарушение. 

 
По 350 евро и отнемане на книжка за един месец при първо нарушение с мобилен телефон да се шофира. При второ нарушение глобата става хиляда евро и отнемане на книжка за три месеца. При трето нарушение губиш шофьорски права за една година с глоба 2000 евро. 


Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
09 Юни 2025 16:39 | Горна Джумая
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Днес се върнах от Гърция.
Пътищата лоши, храната кофти, полицията злобна, узото главоболно и даже морето им солено.
Не ходете там, идете си на Слънчака, ако оживете на т. н. магистрала Тракия.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар