Важно съобщение на община Благоевград



На 22 юни (неделя), от 12:00 до 19:00 часа, ще бъде преустановено движението по ул. „Д-р Христо Татарчев“ в посока от и към Централна градска част (ЦГЧ).
Мерките се налагат във връзка с включване на централен канализационен клон по ул. „Пере Тошев“ в ревизионна шахта на ул. „Д-р Христо Татарчев“.
Екипите на Пожарна безопасност, Спешна медицинска помощ и МВР ще могат да преминават през ул. „Арсени Костенцев“ за влизане и излизане от ЦГЧ.
За удобство на шофьорите ще бъдат поставени необходимите пътни знаци, обозначаващи, че улицата е временно без изход.
Благодарим ви за разбирането за причиненото неудобство!
Припомняме, че ремонтните дейности са свързани с реконструкция на ВиК мрежата и благоустрояване на част от ул. „Арсени Костенцев“ и задблоковото пространство на ул. „Пере Тошев“.
Ремонтът включва подмяна на старите и амортизирани водопроводни и канализационни тръби с нови, отговарящи на съвременните стандарти. Това ще осигури дългосрочна експлоатация и ще намали риска от аварии в централната градска част.
След приключване на строително-монтажните работи по ВиК мрежата, ще започне и цялостно благоустрояване на улицата. Ще бъде положен нов асфалт и тротоарни настилки, с което ще се подобри проходимостта както за пешеходци, така и за автомобили.
Община Благоевград има одобрени за финансиране от държавния бюджет обекти на стойност 50 млн. лв. по Инвестиционната програма на МРРБ.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.