В деня на Св. Константин и Елена: Празник на параклиса над петричкото с. Първомай



Жители и гости на село Първомай празнуват тази вечер при параклиса „Св. Константин и Елена“, който е изграден над селото.
Тази традиция се пази вече години наред - стотици се включват в честването на открито, палят свещ за здраве и добри дни. Приготвя се и курбан.
Богата музикална програма отново радва жителите и гостите на село Първомай. На сцената се изявиха най-малките възпитаници на ДГ „Синчец“, с. Първомай, ансамбъл „Гайтан“, женска певческа група към пенсионерски клуб – с. Първомай, ансамбъл „Македонци“, трио „Македонка“, с. Беласица.
Кметът на общината Димитър Бръчков уважи празника при параклиса „Св. св. Константин и Елена“ и тази година, за да поздрави лично присъстващите. „Мястото се поддържа изключително много, пази се. Поздравявам жителите на с. Първомай затова“, коментира кметът Димитър Бръчков.
Жителите и гостите на селото поздрави и архиерейският наместник на Петричка духовна околия отец Павел.
В.Василев
Нно коментара ви е много правилен. Това сега е до изборие и след това хората и по време на приемен ден няма да го вид.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.