Улица на 100 метра от центъра на Благоевград никога не е асфалтирана



сн. Архив
Улица, която се намира на 100 метра от центъра на Благоевград никога не е асфалтирана. Става въпрос за една от преките над бул. Александър Стамболийски, в района между Младежкия дом и СОУИЧЕ. Улица „Коста Босилков“ дори няма В и К мрежа, което в 21 първи век е недопустима, за областен център.
Жителите на улицата постоянно подават сигнали и жалби, за асфалтиране на пътната артерия, но за сега от общината единственото което са успели да направят е полагане на трошен камък. Това временно ще улесни придвижването по улицата, особено в настъпващия зимен период. Преди да бъде поставен трошения камък е имало фрезован асфалт.
Фрезованият асфалт се използва за настилане на подходи, алеи, паркинги и други площи без настилка, но не и за покриване на цяла улица. От община Благоевград заявиха, че ремонтирането на улицата може да се случи през следващата 2016 година, ако общинския съвет гласува тя да попадне в списъка с улиците, които общината ще предложи за обновяване.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.