Ученици от Г. Делчев организираха благотворителен търг за техни връстници-абитуриенти в нужда



На 05.05.2016 година в ресторант- градина „Орбел” в Гоце Делчев се проведе грандиозен благотворителен търг.
Благотворителният търг в полза на нуждаещите се абитуриенти се превърна в акт не на помощ , а на взаимопомощ между учениците.
Представени бяха както произведения на изкуството- картини рисувани от ученици, така и кулинарни изделия приготвени от гимназистите от ПГ по МСС „Пейо Яворов”.
В мероприятието взеха участие и местни фирми свързани с производството на кулинарни изделия и напитки, които показаха своята съпричастност към изявата.
Събраната сума, надхвърляща три хиляди лева ще бъде разпределена между абитуриенти в неравностойно социално положение от общините в региона.
Образователно-възпитателната функция на търга реализиран основно чрез гимназистите от ПГ по МСС „Пейо Яворов” и ПМГ „Яне Сандански”беше постигната, нещо повече това е пример за солидарност и доброволчество, от каквито обществото ни изпитва остра нужда.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.