Свръхнапрежение в отделението по хемодиализа в МБАЛ Благоевград: Пациенти панически се страхуват за здравето си, медиците масово напускат, злонамерени слухове изнервят болните

02 юли 2014 16:57   9 коментара   17721 прочита


От МБАЛ Благоевград разпространиха извънредно съобщение: Място за паника няма, нови кадри пристигат в отделението, сключени са договори със Здравната каса, има осигурен превоз за болните

Напрежение цари в едно от най-важните отделения на МБАЛ Благоевград - отделението по хемодиализа, откъдето напусна почти целия медицински персонал, начело с началничката на отделението д-р Т. Янева. Пациентите, които ежедневно са на хемодиализа изпаднаха в паника, от това, че няма кой да се грижи за здравето им и извършва животоспасяваща интервенция, на която те се подлагат. Напрежението се разрасна и от слуховете, че няма консумативи за болните, няма превоз, не е уреден превоз за пациентите. По повод на създалата се суматоха от МБАЛ Благоевград днес разпространиха следното извънредно съобщение:

Ръководството на „МБАЛ – Благоевград” е осигурило необходимите кадри в отделението по Хемодиализа.

Сключени са необходимите договори със здравната каса, както и договорите за лекарства и консумативи, които са необходими за работа на отделението.

Осигурен е договор за превоз на пациентите, което гарантира тяхното своевременно лечение. Направен е необходимия график за лечение, съобразно нуждите им.

Ръководството на лечебното заведение призовава, пациентите да запазят спокойствие, тъй като за тях ще се грижат добри специалисти и ще имат качествена, достъпна и своевременна медицинска помощ.

Според запознати, в понеделник в отделението по хемодиализа пристигат 7 медици, ще бъде назначен и нов началник. Засега от болницата не съобщават имената им, тъй като все още не са подписани окончателните договори с всички нови кадри.

П. Петрова

9 коментара
02 Юли 2014 20:56 | Аз
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

Спрете с тези измислици за отделението, че няма лекарства, превоз за болните и всички останали необходими неща за провеждането на диализа на болните. Да наистина останаха малко персонал но всички са добри специалисти, има назначени и нови лекари със специалности които ще се справят с работата. Идете и попитайте дали болните не са обслужени и включени на диализа. Пожелаваме успешна работа на сестрите и лекарите в хемодиализа и да не се предават пред всички клюки писани за хемодиализа


02 Юли 2014 20:59 | ало
Оценка:
8
 (
12
 гласа)

Браво на хората които останаха на поста си и не предадоха хемодиализа


03 Юли 2014 08:17 | ЗНАЕЩ
Оценка:
0
 (
4
 гласа)

Хемодиализа работи в обичайният си ритъм, но този път с подобрение на качеството на работа. Новоназначените лекари са хора с опит и отговорност поставяща на първо място интереса на пациентите, а не личните си интереси. Няма сътресение в системата въпреки опитите на напусналите лекари и продажните медии да създадат такова.


03 Юли 2014 08:30 | МОЖЕЩ
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Изпусни питомното, гони дивото. Пълна некадърност, управленска немощ, безочие и арогантност прояви ръководството на МБАЛ към персонала, който напуска. Никаква диалогичност, само ултиматоми и шантажи. Сега ще се търсят специалисти на пожар и ще се създава напрежение, защото не се мислеше навреме. И хората не си тръгват само поради финансови причини, както най-често се изтъква. Омерзени са от грубото и неадекватно поведение на целия ръководен екип към тях, цялостната безобразна атмосфера на злобарство, цинизъм, неколегиалност и свръхизнервеност. Нито едно смислено решение не бе взето и осъществено по отношение на персонала от самото начало на това управление. Само надувки, фоерверки и нова техника, защото болниците се източват чрез нея и лекарствата. Работещите кучета ги яли. Ако смее директора нека огласи при какви финансови условия са сключени договорите с новия екип в хемодиализа. Употребява ли напоследък често израза "Кажи цифра"? Цифра, цифра, но кой ще плаща?


03 Юли 2014 08:59 | ПОТЪРПЕВШ
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

ПАЦИЕНТИТЕ В ТОВА ОТДЕЛЕНИЕ ТРЯБВА ДА СА ЩАСТЛИВИ, ЧЕ СЕ ОТТЪРВАХА ОТ ИДИОТ КАТО Д-Р ЯНЕВА, АКО ИЗОБЩО ТОВА СЪЩЕСТВО МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ ДОКТОР. ТЕЖКО НА ТЕЗИ, КОИТО ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДА ОПРАТ ДО НЕЙНИТЕ УСЛУГИ. НЕ ВИ ГО ПОЖЕЛАВАМ !!!


03 Юли 2014 09:02 | ПОТЪРПЕВШ
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

КЕЛЕШОВА И ЯНЕВА, АУТ, ИЗОБЩО ОТ СИСТЕМАТА НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО, ЗА ДОБРОТО НА ПАЦИЕНТИТЕ !!!!!


03 Юли 2014 10:34 | ИВАНЧО ОТ РУСИЯ
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

ТОЗИ ГОСПОДИН НА БЮРОТО ОПРАВИ БСП, СЕГА ЩЕ ОПРАВИ БОЛНИЦАТА,
НАХАЛЕН НЕКЪДЪРНИК.


03 Юли 2014 16:01 | 5 етаж
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Абе Пандев и сие какви медици и глупости пишете. Що не си казахте че изгонихте сестрите в принудителен отпуск, що не кажеш, че новите специалисти от 10 години са в пенсионна възраст и са над 75год. Що не си кажеш за цифрите на обещаните заплати пък тогава се хвали. Че то напрежението идва от теб и групата около теб. Като не можеш да вземеш специалност поне да можеше да започнеш специализация, пък тогава съди лекарите със специалност, ама и това не можеш. Добре, че има партия любима да те бута напред, ама май че и за това ве ставаш. Ти не знаеш що е то диализа пък да не говорим да създаваш организация. МНОГО СИ ЗЛЕ, НО ЛОШОТО Е ЧЕ ПОВЛЕЧЕ И БОЛНИЦАТА НАДОЛУ.....


03 Юли 2014 16:55 | 123
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

А как ще запълни с кадри Вътрешно отделение и Ортопедия? Намира лекари, а медицински сестри не му ли трябват?




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар