След протеста: ЮЗДП пое важен ангажимент пред бизнеса на работна среща

02 май 2017 16:05   4 коментара   14606 прочита


До 12 май Югозападното държавно предприятие ще оптимизира платформата за електронна продажба на дървесина, така че да облекчи максимално бизнеса. Това заяви директорът на ЮЗДП инж. Дамян Дамянов по време на работна среща с представители на дърводобивни и дървопреработвателни фирми от Благоевградска област.

„Ние работим на една нива и като партньори нямаме интерес от противоречия и разминавания. Проблемите са ни общи и трябва да ги решаваме в оперативен порядък и чрез конструктивен диалог”, посочи директорът. Той пое ангажимент в кратки срокове системата да бъде подобрена и усъвършенствана, след което ще бъде демонстрирана пред фирмите. Това беше едно от исканията на ползвателите, които настояват за равнопоставеност при провеждане на онлайн процедурите.

Електронни търгове за дървесина се провеждат в цялата страна, като за ЮЗДП едва 10% от реализираната дървесина е предоставена на бизнеса по този начин. Освен че осигурява пълна прозрачност на процесите по организация и провеждане на търговете, почти изцяло се елиминира и субективния фактор, което е в интерес и за двете страни.

В заключение беше постигнато споразумение за провеждане на редовни срещи за своевременно решаване на възникналите проблеми. До тази среща се стигна след като миналата седмица представители на дърводобивни фирми се събраха пред предприятието, за да изразят недоволството си, от електронните търгове, които според тях дават възможност на големите фирми да задушават по-малките. На протеста те изказаха и други свои недоволства, които явно ръководството на предпириятието е чуло и взема спешни мерки.

П. Иванов


Още за: ЮЗДП   продажба   дървесина   Още от: Общество

Принтирай статия
4 коментара
02 Май 2017 22:23 | ДС
Оценка:
-1
 (
5
 гласа)

Поредната гнусна лъжа на агент на ДС- Дамян Дамянов.


03 Май 2017 07:01 | гражданка
Оценка:
1
 (
7
 гласа)

ДАМЯНОВ ИЗЛЯХТЕ МИЛИОНИ ЗА СПЕЦИАЛНИ ПРЕДСТАВИТЕЛНИ УНИФОРМЕНИ ОБЛЕКЛА А НЕ СТЕ ОБЛЕЧЕНИ С ТЯХ


03 Май 2017 09:18 | гора
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Горите на България се управляват от агенти на Държавна сигурност, подмазвачи, пенсионери и некадърници. Тези тримата не правят изключение.


03 Май 2017 21:17 | Плешивмишотплоски
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Кражбата в България няма да спре, никога!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар