С 408 дни неизползван отпуск директорът на Електрото Асен Давидков №1 в класацията “Най-работен шеф в Пиринско”

С 408 дни неизползван платен отпуск директорът на Професионалната гимназия по електротехника и електроника “Н. Вапцаров” в Благоевград Асен Давидков оглави класацията за най-работлив училищен шеф в цялата Благоевградска област. Годишният платен отпуск на директорите на училища е 56 дни, което означава, че повече от 7 години Давидков не е използвал нито един ден отпуск, нито дори през ваканциите и на практика е единственият, считащ себе си за незаменим. Давидков дори остана около 2 г. без заместник и едва миналия септември назначи за помощник-директор Йонка Величкова.
По мнението на школски директори е почти невъзможно да се ползват 56 дни платен отпуск за година, но е и невъзможно да не почиваш изобщо. Втори в класацията по трудолюбие е директорът на Професионалната техническа гимназия “Ичко Бойчев” в Благоевград Тома Манасиев, който е натрупал 308 неползвани дни отпуск, които се равняват на 5,5 години неспирен труд. Практиката досега била преди пенсионирането си директорите да използват целия си отпуск, натрупан през годините, обясниха шефове с по- голям стаж.
От началото на март обаче всички 147 директори на учебни заведения в Пиринско са задължени от новия началник на Регионалния инспекторат по образованието Ивайло Златанов поетапно да започнат да “чистят” неползваните си отпуски от минали години и до края на юни да изразходват поне по 25 работни дни.
Ако не ползва значи не се нуждае !!
Никакви плащания - отпуска е за да се ползва !!
То у нас май освен от футбол и от жени, всички (и неграмотните) започнаха да разбират и от образование...
Може би време е вече директорите на училища в пенсионна възраст да отстъпят място на по-младите въпреки,че и те имат нужда от повече пари.Директори в пенсионна възраст има в почти всички общини на Благоевградска област.Време е за нови конкурси и то в най-скоро време!
СРАМ!
хе хе хе
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.