С 15 кметове в “сметката” Танчето навърши 60 г., председателят К. Хаджигаев не иска да я прати в пенсия

Кариерата й започва през далечната 1973 г. като машинописка на Вл. Сандев, не е членувала в партии, но “вълната” през 1990 г. замалко да я повлече заедно с тогавашния градоначалник Г. Георгиев, най-добри спомени пази от Г. Васев и Р. Тасков
60 години навърши вчера дългогодишната служителка на община Благоевград, техническият сътрудник към ОбС Стоянка Стоянова, която всички галено наричат Таня. Тя получи специални поздравления от председателя на местния парламент Костадин Хаджигаев, който увери, че ще продължи да работи, независимо от навършването на пенсионна възраст, защото е дялан камък и без нея протоколите от заседанията едва ли ще са в същия перфектен порядък, в какъвто тя ги поддържа. Вчера през обедната почивка Танчето почерпи щедро в барчето на общината всичките си колеги, а специално внимание й засвидетелстваха зам. кметовете Георги Скрижовски и Валентин Василев, главният финансист Костадин Шумантов и шефът на дирекция “Местни данъци и такси” Иво Николов.
Започнах работа като машинописка през 1973 г. при Владимир Сандев в окръжния съвет и вече 37 години съм в общината, нито за миг не ми е идвало наум да напусна работа, защото винаги съм харесвала това, което правя. През “мандата” на Таня Стоянова са минали първите секретари на ОК на БКП Владимир Сандев и Лазар Причкапов, последният и в качеството си на кмет, управниците Антонов, Тончев, Кехайов, Донев, Георгиев, Масева, Паскалев и за кратко Виктор Асийски. По изчисления на колегите й тя е била на различни длъжности в общината по времето на общо 15 кметове и поне толкова председатели на ОбС. За себе си Таня твърди, че й е било най-трудно по времето на Гълъб Георгиев, когато току-що избуялата демокрация донесе протестен палатков лагер пред сградата на кметството. Най-комичното през 1990 г. бе, че заедно с оставката на кмета Гълъб Георгиев искаха и моята, което бе нелогично, спомня си днес с усмивка тя. Най-добри спомени от работа си в ОбС има от времето на Георги Васев и Радослав Тасков, а класацията е с уговорката, че сегашното ръководство не участва, докато не си приключи мандата.
Стоянка е родена през 1950 г. в петричкото с.Кулата, завършила е Икономическия техникум в Благоевград и се установява да живее в града. Омъжена е, има син и дъщеря, които също работят в общината, и трима внуци - момче и две момичета, които я правят много щастлива. Винаги коректна и приветлива, никой от колегите не си спомня Танчето да е имала врагове или да е изпадала в конфликтни ситуации. Никога не е членувала в партии, нито е деляла хората по партиен признак, и това е и една от причините толкова години да устои на политическите чистки, които перманентно се правеха в администрациите.
.
В интерес на истината, така е и в община Симитли. В сайта на Петрич пък решенията не са извадени в отделна страница, а трябва да ги търсиш "с пушка" из безкрайните стенограми. Общините Сатовча и Гърмен естествено нямат официални сайтове (или може би са дълбоко законспирирани?).
.
Разделно изнасяне на стенограмите и решенията има в сайтовете на Сандански и Разлог, като в Разложкия сайт е най-подредено и прегледно.
.
Това "разнообразие" от местни самоуправления май не е много желателно. Би трябвало общините да обменят все пак някакъв опит. Нали не става дума за независими кантони, а за общини в една област?
Без образование, на години за пенсия - но "образования" и шеф много държла на нея!
АМИ НАЗНАЧИ СИ Я във фирмата ти!!!!
ПЪЛНА ИЗЛАГАЦИЯ!!!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.