Роднински кланове в белишките школа лъснаха от декларациите за конфликт на интереси

Директорката на училището в с. Краище А. Кьосева назначи на работа брат си, мъжа си, братовчедката и дори мащехата си, и уреди сестра си пенсионерка за учителка
Основните училища в белишките села Краище и Горно Краище са пълно олицетворение на семейщината, показват справките на директорите им, подадени под формата на декларация по чл. 12 от Закона за предотвратяване и разкриване на конфликт на интереси. Любопитното е, че и двамата школски управници са назначили родата си по време на своето шефско управление, и така са осигурили фамилиите си с твърда заплата в условията на криза за разлика от останалите жители на селата, където безработицата е около 90%.
Отличничка в дисциплината “обгрижване на роднините” е директорката на ОУ “Св. П. Хилендарски” в с. Краище Атидже Мустафова Кьосева. В декларацията й от 5-те точки е попълнена само последната, в която са изброени свързаните с нея лица, работещи в училището. От общо 16 души персонал 4-ма са нейни роднини.
Атидже Кьосева е назначила за учител брат си Исмаил Хаджиев, поддръжката на школото се осъществява от съпруга й Муса Кьосов, а възпитател в ОУ-то е първа братовчедка на съпруга й - Фатиме Кьосова. В стремежа си да не остави без хляб нито един член на семейството, тя намерила работа дори на мащехата си Найла Кьосова, на която е поверена хигиената на училищната сграда, тоест метлата. Така директорската фамилия има представител във всички нива на училищната йерархия. Според по-добронамерената част от съселяните им в това всъщност няма нищо лошо, не е ясно обаче как се осъществява контролът върху работата на роднините от страна на директорката.
Родствени връзки си е признал в декларацията и скандалният директор на училището в с. Горно Краище Ахмед Мустафа Дунгьов, за чиято слабост към мобилните разговори “Струма” подробно информира - за 1 година Дунгьов купи 1544 СИМ карти от 2 мобилни оператора и задлъжня на единия от тях със 158 000 лв.
В декларацията си за конфликт на интереси директорът е споменал, че негова подчинена е съпругата му Силвия Дунгьова, която е начална учителка, отделно в ОУ “П. К. Яворов” работи като възпитател и първият му братовчед Ахмед Муса.
Извън списъка е Анфиса Хаджиева, сестра на училищната директорка в с. Краище, която Дунгьов назначил за учителка въпреки пенсионната й възраст - за да не обиди колежката си от Краище, по същата линия работи като даскалица съпругата на един от заместник-кметовете на община Белица и др., но тези назначения няма как да бъдат обхванати от декларация за конфликт на интереси.
От документа, подписан от Дунгьов, става ясно, че огромното задължение за СИМ карти и разговори далеч не е единственият му финансов проблем. Извън близо 160-те хиляди лв. дългове за телефони, към които всеки ден се трупат нови лихви, директорът има и 2 потребителски кредита. Той дължи 10 000 лв. на ОББ и 20 000 лв. на ДСК. Не е ясно дали и как директорът си покрива банковите задължения при положение, че заплатата му едва ли е повече от 800 лв.
Надяваме се да четете форума и искаме да Ви попитаме,защо си петните името с такива директори,като Атидже Кьосова и Ахмед Дунгьов??? Нима за финансови злоупотреби не се уволнява дисциплинарно,а станахте обект и Вие на обсъждане и това ни навежда да си мислим,че и Вие сте завербувани от тези дваамата.Цяла България видя и разбра,че злоупотребите в Горно Краище не са за лев или два,а сега и за Кьосова която години наред краде и си прави каквото на нея и на семейната и фирма е угодно.
Питаме Ви г-н Златанов до кога на нас ни омръзна само да четем и нищо.....
Тази г-жа къде я срам да се пише Чавдарин имам лични наблюдения ами тя горката неможе да пише грамотно.
Ужас и безумие е това образование в селата
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.