Получени са новите легла за отделението по реанимация в Петрич
07
януари
2022
14:44
2 коментара
8117 прочита



Заявката беше направена от Общината след разговори с лекарите за необходимостта от подмяна на леглата в отделението по реанимация. Досегашните не са подменяни близо 10 години. Новите интензивни легла са шест на брой.
Те са модерен клас - електрически и със специални антидекубитални дюшеци, подходящи за превенция на декубитални рани, които се получават при трайно и продължително залежаване. Очаква се получаването и на допълнително обзавеждане – нови шкафчета за Детско отделение в Петрич, както и на поръчаните нови апарати за кислород, сред които и два броя мобилни. Всички отделения в Петрич на МБАЛ „Югозападна болница“ са снабдени с кислород.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.