Петричанката Лили Костова стъпи на Стадиона на светлините

12 октомври 2017 15:05   4848 прочита

Година след като Кристиано Роналдо вкара гол за Португалия на полуфинала срещу Уелс на ЕВРО 2016, на същия стадион „Стад де Лумиер“ в Лион футболни умения демонстрира и родената в Петрич Лиляна Костова. Българката излезе на стадион с капацитет 59 186 места и заедно със съотборничките си от Медик Конин загубиха с 0:9 от фаворита Лион. Двубоят бе от 1/16 финалите от турнира на Шампионската лига при жените.

В първата среща четирикратния победител в турнира спечели с 5:0, но късно снощи бе още по убедителен и вкара девет безответни гола в плоската врата. До почивката резултатът бе 6:0, а с до края на мача французойките вкараха още три, за общ резултата от двата мача 14:0. Костава обаче си направи снимки за спомен от стадиона бижу, който струва 600 милиона евро, като разполага с 6 000 бизнес места и 105 ложи.

На „Стад де Лумиер“ се играха шест мача от Европейското първенство през 2016 година, като единият от тях, полуфинала противопостави Португалия и Уелс. За победата с 2:0 на иберийците се разписаха Кристиано Роналдо и Луиш Нани. Бившата футболистка на Спортика Благоевград не успя да вкара гол, но бе една от най- дейните в тима на гостите, като престоя на терена пълни 90 минути, както и другата българка в тима Радослава Славчева.