Освободиха от ареста двама от тримата задържани за нападението над криминалиста от Благоевград Св. Иванов- Бухалката

26 май 2025 00:06   1 коментар   3612 прочита


Тази вечер двама от задържаните трима за нападението над експерта в Криминална полиция Светослав Иванов, с прякор Бухалката, са освободени в късния следобед днес.. В ареста остава само този, които е ударил в лицето полицейския служител. Тримата са от Симитли и са направили пълни самопризнания за инцидента, станал снощи,  на  моста за пазара в Благоевград.

Полицаите са иззели камерите от съседните търговски обекти и са проследили  случая, след който криминалистът Иванов е в "Пирогов", с черепномозъчна травма и хематом. Той бе транспортиран още снощи с реанимобил. Водиха се преговори за пристигането на хеликоптер, но поради лошото време помощ от въздуха не дойде. Добрата новина е, че пострадалият криминалист е контактен и състоянието му се подобрява. 
Припомняме, че снощи около 20. 30 полицейският експерт е бил нападнат от трима младежи, единият от които му нанесъл  жесток  удар с ръка в лицето. Полицаят паднал на тротоара и ударил силно главата си. Екшънът се разиграл заради безобидни реплики.

При разминаването с полицая, един от симитличаните одраскал крака си в нещо, което имало в пазарска торбичка, която носил Иванов. Младежът се развикал какво има в чантата, последвала реплика от страна на полицая, след което тримата се спуснали към него, приклещили го и единият го ударил в лицето.  Иванов паднал на  земята. 

Нападателите  го оставили да лежи на улицата и избягали. В торбичката на полицейския служител имало  хранителни продукти. Целият случай е запечатан на охранителните камери и доказва вина на единия от тримата задържани. Версията им, че само са го бутнали  и той е паднал, бе разобличена от камерите. 
П. Петров 


Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
26 Май 2025 05:36 | 1
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Мръсните гнусни мангусти станаха много нагли, поради безнаказаност в продължение на години! Дано този път прокуратурата и съда си свършат работата, заради която им плащаме заплати!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар