Огнен ад в Перник! Пожар изпепели култово кафене, 78-г. жена пострада
6678 прочитаСнощи, около 22,21 ч. е подаден сигнал на тел. 112 за горящо заведение – кафене "Лого" в пернишкия кв. „Изток“.
Незабавно към мястото на произшествието се насочили полицейски екипи, 2 противопожарни автомобила и линейки. Поради силните пламъци и гъстият дим се наложила евакуация на живущите в блока над горящата сграда. На двама човека е оказана първа медицинска помощ на място, който получили леко неразположение в резултат на вдишване на продуктите на горене.
78-годишна жена е намерена на стълбищата площадка паднала и е евакуирана незабавно. Медицински екип констатирал, че възрастната е със счупено бедро. На кафенето са нанесени значителни материални щети.
Причината не е установена, извършен е оглед от служители на Второ РУ съвместно с представители на пожарната.
Започнато е досъдебно производство по чл. 330, ал. 1 от Наказателния кодекс и работата продължава под надзора на прокуратурата.








4
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.