Общински ученически игри 2020г.Финални срещи по баскетбол ще се проведат днес в зала „Скаптопара“

21 февруари 2020 09:47   4267 прочита

Финални срещи по баскетбол ще се проведат днес в зала „Скаптопара“ в Благоевград. Учениците от Благоевград се състезават цяла седмица за първото място спортната дисциплина баскетбол, част от Общински ученически игри 2020г.

Победителите при момичетата във възрастова група 5-7 клас са известни.

На първо място се класира отбора на Трето ОУ „Д. Талев“, второ място за отбора на Седмо СУ „К. Шапкарев“, а третото място зае отбора на Шесто СУ „И. Вазов“. При девойките 8-10 клас, първото място зае ЕГ „Акад. Л. Стоянов“, второ за отбора на ПМГ „Акад. С. Корольов“, трето място за отбора на НХГ „Св. Св. Кирил и Методий“, същото е класирането и при девойки 11-12 клас.

При момчетата финалите предстоят.

Утре 21 февруари /петък/ от 10.00ч. във възрастова група 5-7 клас ще играят отборите на Седмо СУ „К. Шапкарев“ срещу Четвърто ОУ „Д. Дебелянов“. От 11.00ч. за първото място при юношите 8-10 клас ще се състезават отборите на ЕГ „Акад. Л. Стоянов“ и ПМГ „Акад. С. Корольов“. От 12.00ч. започва финалната среща във възрастова група 11-12 клас, също между отборите ЕГ „Акад. Л. Стоянов“ и ПМГ „Акад. С. Корольов“. След последната среща ще се състои награждаване на всички ученици, спечелили призовите първо, второ и трето място.

Заповядайте да ги подкрепим! В понеделник / 24 февруари/ започва надпреварата по футбол. Предстоят още състезанията по волейбол, хандбал, тенис на маса и лека атлетика. За всички победители се осигурени купи, медали и грамоти oт Община Благоевград.