Община Петрич с нови решения за нормализиране движението в центъра на града

10 август 2016 14:59   16 коментара   9324 прочита


С въвеждането на нова организация за движение се разширява пешеходната зона в централна градска част на Петрич, около новата сграда на съдебната палата. За една от най-невралгичните точки в града, където се пресичат улиците „Рокфелер”, „Яне Сандански”, „Стою Хаджиев” и „Васил Кънчев” се обмисля изграждането на кръгово кръстовище, като идеен проект за него ще се изработи в рамките на два месеца, реши Комисията по безопасност на движението.

С новата организация ще бъде затворена за движение на ППС ул. „Тома Митов” в участъка от ул. „Цар Борис III” до ул. „Св. Св. Кирил и Методий”. Това е улицата по протежението на която към момента се продава на открито земеделска продукция. За живущите в този район общината ще издаде специални пропуски за влизане. Зареждането с продукция ще се осъществява до 09. 00 ч. сутринта. Досега тази улица се затваряше за движение само в пазарния за града ден сряда.

Много от улиците в широкия център е предвидено да станат еднопосочни, други затворени досега, ще бъдат пуснати за движение в двете посоки. Ул. „Генерал Тодоров”, която се намира над Гранично полицейско управление в Петрич ще претърпи реконструкция, която включва разширяване на пътното платно чрез намаляване ширината на единия тротоар. Така ще се създаде по-нормална проходимост в двете посоки за ППС, записа в становището си Комисията по безопасност на движението.

Нова организация се въвежда за много от улиците, пресичащи се с ул. „Яне Сандански”/ до гимназия „Пейо Яворов”/. Поставянето на пътните знаци, които указват въвеждането на новата организация за движение започна днес от служители на община Петрич в изпълнение на решенията на Комисията по безопасност на движението. Новата организация за движение влиза в сила от следващата седмица.

Анита Георгиева

16 коментара
10 Август 2016 15:05 | 7а6а7м3сърбац173
Оценка:
18
 (
20
 гласа)

Какво ще организират? Това е работа на ПОЛИЦИЯТА, която седи за 1 час на сянка до Балкантурист, и чакат да им мине времето. Ще спрат някой дядо със стара кола, дето ходи на полето и ще му пишат ФИШ за без светлини в жегата?!? Ето това е техната дейност. А тези дето карат като бесни по центъра никой не ги гледа, правят се на слепи! А именно тези правят белите! А не някой който е забравил да пусне фаровете на обяд в няй-голямата жега! Също така вземете АСФАЛТИРАЙТЕ ГРАДА, ЧЕ В СЕЛАТА НЯМА ТОЛКОВА ДУПКИ! ВЗЕМЕТЕ СЕ В РЪЦЕ, ЧЕ НЯМА ДА ВИ ТЪРПИ НАРОДА ОЩЕ ДЪГО!


10 Август 2016 15:41 | вижте ся.....
Оценка:
14
 (
16
 гласа)

Вместо да ''организирате' и да имитирате дейност, вземете да АСФАЛТИРАТЕ не да 'изкърпите' а да АСФАЛТИРАТЕ улиците в тоо град!!! В центърО, а и всички главни улици в кварталите са в плачевно състояние!!! Знаете само пари да зимате, направихте половината град синя зона, а улиците са ДУПКА ДО ДУПКА!!! По някои от тях даже не се вижда 1 квадрат асфалт на цяло защото всичко е кръпка до кръпка и не се кара. Потрошихме си колите, а плащаме данъци за тех на ОБЩИНАТА!!! Да не говоря, че в 21 век в 'европейски'град има улици без тротоари или на 99% са разрушени!!! Да подкарат цеелата община кат офци по градо и да видат къде има и нема и как и къде ки върват майки с колички и хора.....


10 Август 2016 16:22 | Селяк от ЦЕНТЪРО
Оценка:
10
 (
14
 гласа)

Затварянето на Тома МИТОВ е голяма грешка. Трябваше да се осзвободи от пазарна дейност и по нея да изтича част от трафика, а пазарът да е се премести върху реката или на стария пазар. Вместо изграждането на нови улици за РАЗсредоточаване на трафика, улици се затварят. Така се концентрира движението и става непоносимо за бизнеса да си свърши някаква работа в центъра и наоколо. От Виздол до Кметството колите се движат по уличка тясна като козя пътека и нокой не се сеща да я разшири. Общината взема Алогични решения. Да не би календарът в Общината да е от 1916, когато не е имало автомобии ? Транспортната система в града прилича на 25 год атлет с кръвоносна система застинала, когато е бил 3 годишен. За още по-голямо облекчение на движението може да се затворят Рокфел и Цар нам-кой си и вик да пусне платноходки по река Шизо Мара. Навсякъде другаде улици се разширяват и строят нови, а в Петрич се стесняват и затварят. Кметът да вземе Къртицата и да прокара петрички МТРОПОЛИТЕН


10 Август 2016 17:00 | Селяко от центъро
Оценка:
-13
 (
15
 гласа)

Знаем, че си селяк, ама не си от центъро, а домозет .карай си фордо и не се прави на компетентен, особено по градоустройствените дела.


10 Август 2016 17:05 | Ббб
Оценка:
-8
 (
14
 гласа)

Оф като вземете да философствате нямате равни... като всички сте толкова кадърни и компвтентни да бяхте станали кметове. Не знаяли не знаяли и комемтирате.


10 Август 2016 17:10 | Кики
Оценка:
0
 (
12
 гласа)

За да се направи нов план, всичко е съобразено и обмислено за да се улесни движението. Лошото на петричаните е че винги са недоволни за всичко и не оценяват нищо. За да има оправия трябва да спрете с това мрънкане и плюене.


10 Август 2016 17:13 | Кольо
Оценка:
-10
 (
20
 гласа)

Вие шо искате бе? За няколко месеца да се опраат сички бакии забъркани години наред еййй свестейте се малко тцтц са мрънкате а преди сичко ви беше наред ли бе?


10 Август 2016 19:03 | kefal0
Оценка:
9
 (
9
 гласа)

В тоя град има доста да се прави, като почнем от Разширяване на улиците, в центъра една детска площадка има над пазаро и тя е бъкана с наркомани.. и детски площадки трябва да се изградят, лостове да спортува децата, Една Автогара да се направи като Хората, а не хората да висят като Марсол на капина... А не с тая синя зона хептен се срахте у градо.. дайте алтернатива на хората къде да паркират (поне тея където работят не говоря за Айлякчиите) или направете синята зона на по приемлива цена.. 50ст на час..


10 Август 2016 22:11 | 11335
Оценка:
0
 (
6
 гласа)

Какво синята зона? Много си е добре даже. Не е такъв хаос като преди. Все се чудите за какво да мрънкате.


10 Август 2016 22:14 | Ви
Оценка:
1
 (
5
 гласа)

Леле чета и не вярвам... какво 1 лев не е скъпо за синя зона. И в Благоевград е толкова... ходете пеша ако не ви изнася.
За промените на движението е много добре. Браво.


10 Август 2016 22:24 | Гери
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Аман от философи... Като сте толкова големи разбирали идете в общината кажете си инженерните идей а не тука да пишете анонимни коментари. А колко до дупките и улиците не ли е по добре да се сменят тръбите и после да се асфалтира


11 Август 2016 11:27 | байко
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

А КАКВО ЩЕ СТАНЕ С БУЛЕВАРТ БЪЛГАРИЯ КОЙТО БЕШЕ РЕМОНТИРОН ПРЕДИ ЕДНА ГОДИНА И ПО НЕГО НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАЗМИНАТ ДВЕ КОЛИ НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА ИМА ШИРОКИ ТРОТОАРИ И ВЕЛО АЛЕИ КОИТО СЕ УДРЯТ В СТЪЛБОВЕТЕ ЗА УЛИЧНОТО ОСВЕТЛЕНИЕ .НЯМА ЛИ ДА ПОТЪРСИТЕ ОТГОВОРНОСТ ЗА ТОВА КОЙ ПРИБРА ПАРИЧКИТЕ ЗА ТОВА


11 Август 2016 13:12 | haha
Оценка:
-1
 (
3
 гласа)

на запад в синята зона паркираме 2 часа безплатно, за какви пари говорите ?????


11 Август 2016 14:03 | Първан
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Не могат да покажат нищо и заливат петричани с безполезни информации.
Защо не информират, че след като се провалиха с проектите по ТГС България-Македония, сега се провалят и с проекта за интеграция в образованието. Резултатите излязоха на страницата на МОН и общини като Оряхово, Карнобат, Вълчи дол и др. имат одобрени проекти, Петрич=0, НУЛА!
Много нули се събраха! За кратко време!


11 Август 2016 15:18 | До селяните
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

На запад сичко е организирано и се плаща каде 2 часа безплатно видяхте спираш неправилно паяка и дате няма и солидни глоби не като в петрич 10 кинта и нахалните гратисчии си плащат актове от по 100 евро


11 Август 2016 16:28 | :)
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Петрич не се изчерпва с центъра : ( КАТ да започнат да си вършат работата и да глобяват наред нарушителите! В събота и неделя, когато няма синя зона всеки си паркира както намери за добре - пред, зад и в/у пеш. пътеки; на кръстовищата, скривайки видимостта на другите водачи и т. н. : ( Кръговото на входния булевард всяка вечер е като рали писта ..... Изобщо толкова работа за вършене, че няма да стигнат отпуснатите символи за коментар! Глобявайте и си събирайте глобите!!! Няма мой-няма твой, всички нарушители глобени! И от НАП не чакайте да мине давност, а си СЪБИРАЙТЕ глобите!!!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар