Нов асфалт в двора на Дневен център за деца с увреждания „Зорница“ в Благоевград

03 август 2019 11:23   6237 прочита


Преасфалтираха двора на Дневен център за деца с увреждания „Зорница“ в Благоевград. Дейностите са във връзка с облагородяването и мястото, както и по-добра достъпност до заведението. То е от първите в страната, което предлага специализирани услуги за деца и младежи с увреждания.

Посещава се от деца и младежи с умерена, тежка и дълбока степен на интелектуална недостатъчност. Дневният център бе обновен по проект „Нови хоризонти пред децата и младежите с увреждания от Дневен център „Зорница“.

Социалното заведение разполага със сензорна стая и коридори, оборудване за стимулиране на тактилна, визуална и звукова сетивност, зимна градина, външен асансьор за осигуряване на достъпна среда.

Дейностите по облагородяване на центъра са непрекъснати като се цели осигуряване на спокойна и достъпна среда.

Цвети Иванова


Още за: асфалт   двор   център   Още от: Общество

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар