На сесия в Банско: Приветстваха златния медалист Г. Генчев, съветниците взеха важни решения 

25 юли 2025 11:03   2 коментара   2531 прочита


 

Сесията започна с приятно събитие – посещение на десетгодишния Георги Генчев, който, с подкрепата на Община Банско и благодарение на своя труд и знания, спечели златен медал на международното математическо състезание, проведено по-рано тази година в Египет. Младият шампион изказа благодарност към кмета на община Банско, Стойчо Баненски, и към местния парламент, а от своя страна те му пожелаха още много успехи и сбъднати цели.

По време на заседанието беше разгледан отчета за дейността и  изпълнението на взетите решения на Общински съвет – Банско за периода от 01.01.2025 г. до 30.06.2025 г.

Съветниците одобриха кандидатстването по процедура № BG-RRP-13.009 „Инсталиране на фотоволтаични системи (ФЕЦ) в съществуващи социални услуги – делегирана от държавата дейност, и закупуване на електрически превозни средства, включително свързани зарядни станции, за предоставяне на социални услуги“. Проектното предложение включва инсталиране на фотоволтаични системи в ДЦДМУ „Здравец“ – гр. Банско и ЦНСТПЛД – с. Места, както и закупуване на електрическо превозно средство и зарядна станция за нуждите на ДЦДМУ „Здравец“.

Общинският съвет продължава да работи активно за подобряване на условията в общината и подкрепа на младите хора и уязвимите групи.


Още от: Общество

Принтирай статия
2 коментара
25 Юли 2025 13:53 | Мнение
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Това е чудесно събитие. Така трябва - да се окаже необходимото внимание на момчето, за да се почувства забелязано. Да е живо и здраво и все така да продължава напред и нагоре! До тук добре, но защо забравихте да отразите срещата на г-н Александър Мацурев с разследващия репортер пред вратата на заседателната зала? Това е също важно събитие! Но това, че го покривате говори, че нищо добро няма да се случи. Т. е. - всичко ще си върви както си е - ще се борим да влезнем във властта, за да забогатяваме. Направете съпоставка на имотите на дядовците му, с които са влезли в ТКЗС и имотите МУ, КОИТО ПРИТЕЖАВА СЕГА, та дори и на името на бащичко му, който добре го е изпедепцал! Ама хайде моля ви се де! Направете нещо честно!


25 Юли 2025 16:03 | Имаше ли и други точки?
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

"Общинският съвет продължава да работи активно за подобряване на условията в общината и подкрепа на МЛАДИТЕ ХОРА и уязвимите групи. " Това добре! А как работите за Вашите членове? За тях нищо не говорите, а тяхното благоденствие от ден на ден се подобрява. Поставям точно въпросът за Вашия колега Александър Мацурев. Как той се сдоби с толкова и все апетитни имоти? Ще кажете ли, че е без Ваше знание и подкрепа? Или е по-добре да го "покриете", за да може утре и някой от Вас да се облажи по същия начин??? Или за такива работи не се говори открито на сесия? "Всичко казано шепнешком на тайно и тъмно място - ще бъде разгласено със силен глас от покривите. " Лука 12:3




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар