Мъжът от санданското село Лебница, заплашил жена си с убийство, по време на жесток побой, остава в ареста
7994 прочитаС постановление на прокурор от Районна прокуратура – Благоевград 53-годишният Т. Т. е задържан за срок до 72 часа по досъдебно производство за извършени в условията на домашно насилие три престъпления – закана с убийство, причиняване на телесна повреда, неизпълнение на съдебна заповед за защита от домашното насилие.
На 04. 12. 2025 г. в с. Лебница, община Сандански, Т. Т. се заканил на съпругата си с убийство и й нанесъл побой, нанасяйки й удари с юмрук и телефон по лицето и я душил.
Въпреки издадената на 29. 08. 2025 г. от Районен съд – Сандански заповед, на основание която е бил задължен да се въздържа от извършване на домашно насилие и да не приближава жената за срок до 9 месеца, Т. Т. не я изпълнил.
За извършените от него деяния той е бил привлечен в качеството на обвиняем.
Делото продължава под надзора на прокуратурата.
В. Василев








7
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.