Менингит уби 39-годишен охранител от Петрич след седмици кома



Тази нощ в реанимация на МБАЛ Благоевград издъхна 39-годишният охранител от Петрич, Димитър, който преди дни бе докаран в тежко състояние в Благоевград. Причината за смъртта е менингит, казаха лекарите.
Пациентът е имал мозъчен оток при пристигането си в благоевградската болница и въпреки активните грижи повече от седмица е издъхнал. Припомняме, че случаят "Димитър" вдигна на крак кметът на Петрич Димитър Бръчков, директорът на МБАЛ Благоевград, които направиха всичко възможно той да бъде настанен в болницата.
Дежурният лекар в Инфекциозно д-р Лазарова тогава го консултира и отказа да го приеме в Инфекциозно отделение, предвид изключително тежкото му състояние. След като Struma.com съобщи за случая РЗИ Благоевград се активизира и направи спешна проверка на действията на лекарите при приемането на младия мъж в местната болница.
Оказа се, че лекарите са действали адекватно и пациентът е получил необходимите грижи.
П. Попов
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.