Кметът Ат. Камбитов и областният управител Б. Михайлов откриха новото кръгово в Благоевград /Видео и Снимки/



Кметът на община Благоевград д-р Атанас Камбитов и областният управител Бисер Михайлов прерязаха лентата на кръгово кръстовище на булевард „Джеймс Баучер“ днес.
Ремонтните дейности включваха - изцяло подменени подземните инсталации и комуникации. Кръстовището е уникално за Благоевград, като в него освен кръгово има и допълнителна организация, която позволява по-бързото изтегляне на автомобилите.
Положена пътната маркировка като пешеходните пътеки са в бяло и червено. В самото кръгово на островчета са засадени красиви цветя. На мястото на изсечените дървета на бул. "Васил Левски" са засадени магнолии.
Минути след пускането на кръстовището се усети облекчение на трафика. Докато траеше ремонта, движението по булевард „Св. св Кирил и Методий“ беше най-натоварено. Родители и ученици ще могат да бъдат спокойни за безопасността си, защото утре е началото на новата учебна година, а при кръговото на трето училище „Димитър Талев“ стават едни от най-големите задръствания в града.
Екипът на д-р Камбитов още веднъж доказа, че работи неуморно за благото на благоевградчани.
В. Стефанов
Е ВЯРНО ЩЕ РЕЗНАТ НЯКОЕ ДЪРВО, НО ТОВА Е МНОГО НАТОВАРЕНА УЛИЦА И ЩЕ СЕ ОБЛЕКЧИ ДВИЖЕНИЕТО . АКО ИМАТ КИНТИ ДА ГО ПОЧВАТ И НА ДОЛУ . А ТЕЗИ ПОМПОЗНИ ОТКРИВАНИЯ СА ИЗЛИШНИ . ВСЕ ПАК НЕ ОТКРИВАМЕ ПРЕДПРИЯТИЕ С НОВИ 200 РАБОТНИ МЕСТА ИЛИ МЕТРОСТАНЦИЯ, А ЕДНО КРЪГОВО КРЪСТОВИЩЕ. ДА МЕ ПРОЩАВАТ НЯКОИ АКО НЕ СЪМ ПРАВ. ЦЯЛ ГУБЕРНАТОР НА ОТКРИВАНЕ НА РЕМОНТИРАНО КРЪСТОВИЩЕ, АЙДЕ НЯМА НУЖДА
2. Кмета да не ни баламосва с кръстовището при Търговията, а да започва кръгово при ЗВГ и пробива към ЗМК зад казармата, който е единствения начин за разтоварване на ЦГЧ.
и
3. За сведение на умниците по-горе - с рязането на чинари вече приключихме.
Браво Кмете!
Само един модерен шадраван ми липсва. Поздравявам кмета за кръстовището. Отдавна трябваше да се случи.
Навсякъде има атракции-красиви и полезни! Дано Кмета по-късно го направи!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.