Жена на годината в Благоевград Оксана Руяноска меси хляб благотворително



Кулинарното хоби се родило в пандемията
Оксана пече насъщния, за да зарадва възрастните в Благоевград
"Обичам да радвам възрастните хора, както и малките деца с моето най-добро изкушение, което правя - прочутият ми хляб с квас."
Това сподели пред "България днес" Оксана Руяноска, която преди години бе номинирана за Жена на годината в Благоевград. 51-годишната красавица показа, че доброто съществува, и иска да даде пример на всички хора да правят мили жестове към нуждаещите се.
Оксана използва бръснарско ножче за декорация на хляба
"По време на пандемията пред 2020 година попаднах на флашмоб в интернет на хора от цял свят, които приемат да се включат в предизвикателството - да направят хляб с квас. Стана ми интересно и реших да се включа, за да видя какво е това нещо. Оказа се, че много ми хареса наистина", разказва 51-годишната Оксана. По думите й така стартирало нейното кулинарно хоби. Всеки ден след работа благоевградчанката се развихря в кухнята и приготвя тестеното изкушение, за което са необходими от 24 до 48 часа от замесването до изпичането.
Запалва се по месенето през пандемията
"Хлябът обединява семейството на една маса и това е доказано в моето. Освен това се радвам, че успявам да участвам в благотворителни дейности и да зарадвам малки и възрастни хора от пенсионерския клуб с моя хляб", разказва Руяноска.
Оксана разкри, че след като изпече всеки хляб, използва бръснарско ножче, за да го декорира отгоре с различни и красиви форми.
"Разбира се, в днешно време магазинният хляб вече не е същият, предизвиква често подуване на корема, защото е пълен с набухватели, аромати и други съмнителни съставки в стремежа за повече количество за сметка на качеството. Затова е важно да знаем какъв хляб е полезен за нашето здраве", уточнява 51-годишната жена. По нейни думи Световната организация на гастроентеролозите наскоро е заявила, че само 1% от населението на Земята страда от рядкото заболяване целиакия (непоносимост към глутена), а от алергия към пшеницата - 0,5%. Само лекар може да определи чрез изследвания тези редки заболявания и да предпише безглутенова диета.
Моля редакцията на онлайн вестника СТРУМА да премахне статията, тъй като не съдържа вярна информация!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.