Жега! Съветници призоваха шефа на ВиК - Петрич Ил. Ушев на килимчето: Изискаха спешни обяснения, фактури и отчетни документи на дружеството, заради възникнали съмнения

07 юни 2016 16:30   47 коментара   37727 прочита


Следващата седмица водният шеф ще трябва да внесе отговор на 10 въпроса, поставени от бюджетната и комисията по контрол в общината

Шефът на общинското дружество ВиК в Петрич Илиян Ушев е призован да се яви следващата седмица пред две общински комисии и да отговори на поставени му въпроси, свързани с отчета на дружеството за 2015 година. Вчера на заседание на бюджетната комисия и комисията по контрол и управление на общинските фирми разглеждаха предоставения им отчет на ВиК за 2015г. Управителят на ВиК Илиян Ушев не е бил поканен и не е присъствал. Общинските съветници изразиха съмнения от посочените суми в отчетния документ.

Отчетено е, че ВиК е получило през 2015г. външни услуги за сумата от 398 хил. лв. Членовете на комисията очакват да бъдат предоставени фактури за какви дейности, както и на каква стойност е привличал външни фирми.

ВиК дружеството е отчело изразходването на 150 хил. лв. без ДДС за гориво и транспортни средства. Според съветниците тази сума е твърде голяма. Те са направили изчисления, че техниката на ВиК и трябвало да работи денонощно, за да изразходи тази сума. Общинските съветници искат обяснение за изразходването на сумата.

Основното притеснение, че при оборот от близо 2 мил. 700хил. лв. предприятието е на печалба от 59 хил. лв. Съгласно отчетът заплатите на 97 служителя в дружеството за месеците ноември и декември 2015г. са закъснели и са изплатени през януари 2016г. На стойност 108хил. лв.

Отчетени са 668 аварии. Според съветниците, тук има голямо разминаване. Съдейки по отчета около 30%от водопровода е сменен и въпреки това има толкова много аварии.

Общинските съветници са одобрили и са изпратили писмено десет въпроса, на които управителят на ВиК Илиян Ушев да отговори. Те очакват да получат отговори и фактури за направените разходи през идната седмица, когато отново има заседание на комисиите.

Иво ИВАНОВ


Още за: Ил. Ушев   комисии   отчет   Още от: Общество

Принтирай статия
47 коментара
07 Юни 2016 16:48 | тодор
Оценка:
20
 (
24
 гласа)

Много интересно става в Петричка община.
Розалин се обърна против Азис, сега пък Бръчков и компания против Розалинчо искат да му вземат хранилката ВИК, ха ха ха има и видов ден за всички вас апаши.
Бърчков горкия има най-малко думата в тая община като се почне Танев, Заечки Манастарлиев и тем подобни по-добре или ги махай и командвай сам или ще обираш само негативите Бръчков.
Питай и Азис беше отначало така но бързо им видя сметката, като Дуевски, Попстоянов Бояджиев и много други и накрая сам си движеше далаверите а за теб ще останат трохите И ЗА ПИАНО БАР НЯМА ДА ИМАШ ПАРИ СЛЕД ВРЕМЕ И ПО СЪДИЛИЩА ЩЕ ХОДИШ ЗАРАДИ ТЕЗИ КОИТО СЛУШАШ


07 Юни 2016 16:56 | възмездие
Оценка:
3
 (
19
 гласа)

Айдееее ВМРО ги подкара и тия. Браво войводи, всички на прокурор да ги дадете и кой къде му е мястото - я бобов дол, я сливенския.


07 Юни 2016 17:07 | много запознат
Оценка:
12
 (
18
 гласа)

Само ВМРО ли трябва да са шерифи в общината, при положение, че са слабо представени в местния парламент ? Защо всички други партии спият като кукумявки и мълчат? Никой нищо не казва. Тия далавери не са от вчера, а никой до ся нищо не е направил. Ушев защо не е дал становище по въпроса с нелегалния ВИК кран в шарон, откъдето изтича неконтролирано вода към циганската махала ? Не ви ли е срам, на фона на бащата инвалид с малко момиченце, къде едвам връзва двата края, да излизат такива стряскащи липси на пари ? Утре същите тия тръгват по села и паланки и почват да говорат колко са загрижени за хората как искат да помагат, а накрая - всички виждаме какъв е резултата. Кмета по-добре да поглене нещата отстрани и да види в какви калчища се е набутал и с какви хора.


07 Юни 2016 17:33 | тодор
Оценка:
9
 (
9
 гласа)

ще дръпнат на Гошо бандито на коня оная работа, та и тия са с жабата (Танев) и те искат да намажат ако Розалин НЕ СЕ ДОГОВОРЯТс Герб най-вече с Танев за процент от кражбите във ВИК, ВМРО да се намърда на процент никой не върши нищо ако няма изгода от това още не сте ли го разбрали бе хора, цялата държава е корупция та тия няма да са


07 Юни 2016 17:47 | бъдещ адвокат
Оценка:
6
 (
12
 гласа)

адвокатска кантора ?? 23 бона ?? Тва да не е кантората на илко стоянов зам кмета на Петрич ?? ако е така това е конфликт на интереси май а ? Кмете ????


07 Юни 2016 18:31 | grajdanin
Оценка:
11
 (
13
 гласа)

Разходи и фактури има ама плащане не . Ушев изплати се на фирмите защото очаквай атака и от тях никой няма да ти помогне. Хората работят едва свързват двата края а ти се подиграваш с техните пари. Лъжите ти нямат край. Плащай, че не ми се мисли за теб ще те разпънат на кръст.


07 Юни 2016 18:32 | Пепи
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Единствено председателя на бюджетната комисия можеше да разкрие тези съмнения.


07 Юни 2016 18:41 | ВМРО
Оценка:
6
 (
6
 гласа)

За тези младите оправачи само казвам, че са вплетени в полицейщина на Ю. С и С. Б но да кажат като охраната е тяхна какво правят по етажите на кметството вместо да пазят полето и реколтата на хората. Добра игра се опитват да изиграят някои, но ще им бъде трудно. Д. Т. иска да подчини общината в сферата на ВИК на областта, ще му изяде главата. Къде са въпросите към Илиян Ушев да разсъждаваме по тях макар и на глас. Няма нищо за МБАЛ " Рокфелер" какви са техните отчети? Кога ще видим отчетите на стената на общината.


07 Юни 2016 18:41 | BG
Оценка:
11
 (
11
 гласа)

Петрич се събужда. Браво. Газ връщане няма. Всеки да дава отчет.


07 Юни 2016 19:19 | xyz
Оценка:
23
 (
23
 гласа)

всички работници вьв вик само се водат че работят а всьщност ходят в 8 часа и в 9 часа са по частните обекти . нямат никакьв контрол .какво си мислят тези скатавки че ние сме сляпи и не ги виждаме през работно време на захванати от тях частни обекти. ако не сьм прав ме поправете


07 Юни 2016 19:19 | ?
Оценка:
-1
 (
5
 гласа)

Абе хора, бавноразвиващи ли сте?? Тези схеми са в целия свят, откакто съществува. Всичко и всеки е навързано, така върви бримката. Тук възмущаващите сте хора изпаднали от схемата и бримката, заменени от деуги дето са имаши повече късмет на избори. При следващите избори тук ще плют тези дето са сега в схемата, по тези дето са коментирали по-горе. Политиката е колело....


07 Юни 2016 19:43 | Трънката
Оценка:
18
 (
18
 гласа)

Време е за промяна във ВИК!!! Не може временен управител да управлява 3 години. Кой дава така???


07 Юни 2016 20:54 | Първан
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Абе тиа външни услуги да не са още фактурки за багери и ремонти


07 Юни 2016 20:59 | Вельо
Оценка:
11
 (
11
 гласа)

Абе вие луди ли сте? Таткото на общинският съветник дете от вмро преди три седмици беше назначен във ВИК на ръководна длъжност. Няма как сами да се проверяват всичко е пунта мара!


07 Юни 2016 21:02 | Сандански
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Сандански, Сандански, къде дремете? Тук е мястото да изревете пак, че и нашето ВиК е същото и още нищо не се прави да се махне най-накрая Гикенски. Даже напротив- прави се всичко възможно той да си виси там необезпокояван от никого за вечни времена!


07 Юни 2016 21:04 | Свирки
Оценка:
1
 (
7
 гласа)

Еее Юри Смуков нема спиране, цар е на чекиджийските номера. По поръчкова статия не съм чел тук!


07 Юни 2016 21:11 | Курец
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Тоя юрката от държавна сигурност се опитва да преебе кмета. Кмете ако имаш акъл незабавно се дистанцирай от тези доносници...


07 Юни 2016 21:18 | бай Шукри
Оценка:
6
 (
6
 гласа)

Тая тема ще има продължение. Отчета на ВиК е като турски сериал.


07 Юни 2016 21:21 | свидетел
Оценка:
14
 (
14
 гласа)

всеки ден ушев и капитанов обядват в морско дъно октоподи и скъпи риби. сметките им са по 150 лева и нагоре. кой го плаща тоя масраф


07 Юни 2016 21:24 | Въпросник
Оценка:
19
 (
19
 гласа)

Как става така - Капитанов е хем общински съветник, хем в комисия, хем контрольор във ВиК. А на предната сесия на общински съвет, само не мога да разбера, от какъв сурат взе да говори за морал ? Там при тях няма място за морал.


07 Юни 2016 21:25 | Абв
Оценка:
15
 (
15
 гласа)

Илиян Ушев розичката и компания вън от В И К....


07 Юни 2016 21:26 | вмро
Оценка:
14
 (
14
 гласа)

крайно време е да изхвърлим боклука


07 Юни 2016 21:28 | Остап Бендер
Оценка:
13
 (
13
 гласа)

Отчет за разхода на горива:
автомобилен бензин - 30 тона, стойност без ДДС 54 000. 00
транспортно дизелово горива - 53 тона, стойност без ДДС 96 000. 00
разходи за външни услуги - 398 000
в. т. число пощенски, куриерски и далекосъобщителни услуги - 36 000. 00
други - 204 000. 00


07 Юни 2016 21:28 | вмро ние
Оценка:
9
 (
9
 гласа)

Кирчо детето от ВМРО прави свирки на смуков .... не знае че вола рие ама му пада по гърба


07 Юни 2016 21:36 | лилиту ванкова
Оценка:
15
 (
17
 гласа)

Илианчо мамин, напрай ли мама къщата? Глей да я свършиш мама по -скоро, оти ми се чине, ке те маанат, мама тея негодници!


07 Юни 2016 21:41 | Ганьо Балкански
Оценка:
10
 (
12
 гласа)

нема да го барате тогова. Той от нашата партия. Малко ли се борихме по изборите? Що пари потрошихме! Сега сме хванали солунската митница и ще я доим, до кат можем! Ясно!


07 Юни 2016 21:45 | ivan
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

ШЕФА НА ОБЩИНСКАТА ОХРАНА Е ОТ ВМРО И СЕ КАЗВА БУРОВ И ВСИЧКИ ОХРАНИТЕЛИТЕ СА ОТ ТЕХНАТА ПАРТИЯ.


07 Юни 2016 23:03 | ВМРО
Оценка:
7
 (
7
 гласа)

Розичката и компания долу ръцете от вик. не се ли наядохте при азис


07 Юни 2016 23:04 | иво горскио
Оценка:
5
 (
7
 гласа)

Евала 97 служители
Колкото в общината
Браво
26 касиерки ли има
чии са касиерките


07 Юни 2016 23:08 | ГЕРБ
Оценка:
13
 (
13
 гласа)

управителят на ВиК Илиян Ушев най безсрамно си пише 80. лв представителни на ден


07 Юни 2016 23:11 | запознат
Оценка:
9
 (
11
 гласа)

Не е виновен Ушев. Всичко тръгва от Шмръчков. Даде сметището на баджанака 2 000 000лв. Сега му е дал едно мостче за 80 000лв. Сторнирал е /опростил/ фактури на Бацанка за наем и изразходван ток. Разпорежда се с общинския бюджет все едно му е бащиния.


07 Юни 2016 23:31 | отговорност
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

ще поеме ли някой отговорност за тия малумщини??


08 Юни 2016 08:27 | Тони
Оценка:
1
 (
3
 гласа)

Само МВРО навсякъде!
Те са поне с един корем напред!


08 Юни 2016 10:02 | Гражданин
Оценка:
8
 (
14
 гласа)

ВиК и Рай Поляните ви канят на водно парти под звездите с надслов „Да спукаме тръбите в Община Петрич". 20; 00 Ушев пука първата тръба 21:00 Пламен Сестрата (ДЕБЕЛИЯ) се хвърля в басейн от 10 метра. 21:30 Рози си купува яхта за да се движи по каналите на Петрич. 22:00 Банкет в Морско дъно и всичко да е изпито до ДЪНО. (Дъждобраните са задължителни заради атракцията от 21:00). Временно Петрич е Венеция


08 Юни 2016 11:48 | 44
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Някой петричанци си мислят че са под Прикритие е да ама не !


08 Юни 2016 12:15 | Miloto
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Почнаха да клатят Розалинчо - първо ВиК, сега и Парк ще правя! Честито!


08 Юни 2016 12:17 | bg
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

А защо колите на общината зареждат на бензиностанцията на Стоян Божинов общинския съветник от вмро? Съвпадение ли е?


08 Юни 2016 12:33 | шмръкшмрък
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Кмете кмете има да плащаш за золумите на тия около тебе. Земи се осъзнай. Идва ред да плащаш и за далаверите на гошо ангелски, тоя е отворил една уста да налапа всички превози в общината заедно с чона. Ама има видов ден ки започне да повръща.


08 Юни 2016 12:36 | Гражданин
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

Колко ви плати чона за да съсипете най-старото транспортно предприятие в града. Така ли подпомагате бизнеса. Апаши сте по-големи от предишните.


08 Юни 2016 15:29 | за Сандански
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

има дело за касиран на изборите ... и май скоро ще има нови избори... няма вече балами.. да гласуват за теб.... кире
Кмете
келеш таков, тия твоите назначения с ритканици ще ги изхвърлим от общината
Питам те некомпетентен и лъжлив кмете, какво очакваш от големите специалисти които назначи като Г. Жежев, Т. Щурков, Т. Караиванов и другите да не ги изброявам, като не стават и за дъска за кочина .
На Санданският кмет му направиха надгробна плоча приживе.... Евала на такъв екип, и той с целия си акъл я откри тържествено. Да се смее ли човек или да плаче, че такива тъпаци ще ни оправят града.
Уговорката е Гикенски на В и К - Кмет Котев, това е престъпна уговорка и затова требва Кирчо да си оди ...това е истината ..


08 Юни 2016 15:54 | 222
Оценка:
-1
 (
5
 гласа)

съсипа го чавдар сандакчиев и пуфчо. цел живот го краде на ламбрев. а сега съсипа и дапа. с ония чурук огнян .кедето го набута там къде не му е мястото. началника на дап има много време докато му ясно с транпорта. а вие самите виждате 10ч. с какви автобуси се возят пътниците.. и много сме доволни.


08 Юни 2016 16:03 | вил
Оценка:
-3
 (
3
 гласа)

много сме доволни и с автобусите петрич кулата чисти .а преди дапа ни возеше с един икобатор ни климатик .искам да питам шефа на дапа огнян в кой век живем с тия стари автобуси .и сте под всякаква критика с тая автогара.


08 Юни 2016 16:21 | ввв
Оценка:
-1
 (
5
 гласа)

НЕ СЕ ДЪРПАТЕ .КЪДЕ НЕ ВИ Е РАБОТАТА .ТАКЪв ТРАНСПОРТ КАТО ЧОНА НЯМА ОТУК ДО СОФИЯ .ВСИЧКИ ГО ВИЖДАТЕ .хубави автобуси .чисти. подържани. а шофьорите много учтиви. но злобата ще ви унищожи


08 Юни 2016 17:53 | апашииии
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

тук в тоя сайт останаха да пишат само маломниците като гледам. Чоната били най най наййй От кога апашите и крадците на линии по партина линя трябва да се сочат като герои. жална и маика на българия и на петрич щом разбойниците са герои а добрите се сочат за най лошите


09 Юни 2016 11:55 | ели
Оценка:
-2
 (
2
 гласа)

На входа на общината има един олигофрен неграмотен, който завежда някаква тетрадка. При всяко влизане му казват различно име и той пише. Не разбирам какъв е смисъла на тази тетрадка и тези на входа с конкурс ли ги избират МАЛОУМНИ!


09 Юни 2016 21:48 | xxxx
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

ха ха къде скрихте 100000 евро оборот, от три години эаблуждавате града, къде ви е конкурса эа управител


10 Юни 2016 15:52 | Дойран
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Жега е до теб, жега е до теб като лято в Маями.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар