Холивудският актьор Димитър Маринов представи книгите си в Благоевград



Холивудският актьор Димитър Маринов, познат с ролята си във филма „Зелената книга“ , носител на „Оскар“, представи книгите си „Към сцената“ и „Към екрана“ пред благоевградската публика в Градската художествена галерия. Изданията събират личния му педагогически и артистичен опит, натрупан в САЩ , и бяха посрещнати с голям интерес .
Те послужиха като основа за откровен и вдъхновяващ разговор с присъстващите. Събитието привлече десетки почитатели, дошли да се срещнат с актьора и да чуят повече за пътя му от България до голямата сцена на Холивуд. В непринудена атмосфера Маринов сподели лични истории и предизвикателства, пред които е бил изправен.
Посещението на актьора е част от националното му турне, в което Благоевград заема специално място. Ден преди събитието, Маринов защити докторска степен във Факултета по изкуствата към ЮЗУ „Неофит Рилски“.
Турнето продължава с още две вълнуващи срещи:
16 май от 16:30 ч. – в залата на Камерна опера и НЧ „Н. Й. Вапцаров – 1866“ – прожекция на два късометражни филма и дискусия с актьора; 17 май от 11:00 ч. – уъркшоп за ученици и студенти, посветен на актьорството и професионалния път в киното. Събитията се реализират с подкрепата на ЮЗУ „Неофит Рилски“, Община Благоевград и НЧ „Н. Й. Вапцаров – 1866“.
Актьорската кариера на г-н Маринов в Холивуд започва през 2009 година. След 17 интервюта за две седмици, той избира агенцията Wilhelmina/Aperture в Бевърли Хилс. Само два дни след подписването на договора, получава първия си кастинг – за филма „Мъже от стомана“ (Act of Valor, 2012). Именно с този филм г-н Маринов става първият български актьор, стъпил на червения килим в Холивуд.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.