Джерманци отново излизат на протест



В Джерман отново ще протестират срещу изграждането на депо за отпадъци тази събота. Причината са започналите процедури по изпълнение на проекта, като хората се заканиха, че за пореден път ще блокират главния път Е-79. Жителите на селото се противопоставят на изграждането на депо, защото според тях то е на метри от реката и много близо до къщите им.
Община Дупница е подписала на 18 декември 2018 г. договор по Оперативна програма „Околна среда 2014-2020”, включващ изграждане на инсталация за компостиране на зелени отпадъци и инсталация за предварително третиране на битови отпадъци. Безвъзмездната финансова помощ е на стойност 7 716 298,82 лева. Договорът е със срок на изпълнение от 24 месеца, а партньори са общините Сапарева баня и Бобов дол.
М. Илиев
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.