Цецка Цачева е кандидатът за президент на ГЕРБ

Председателят на парламента Цецка Цачева е кандидатът на ГЕРБ за президент, а за неин заместник е издигнат вицеадмирал Пламен Манушев.
Това съобщи на форума на партията в НДК премиерът Бойко Борисов.
На 6 ноември 2016 г. за 6-ти път България ще избира държавен глава. Това ще бъде петия президент на страната, който ще се избере с преки избори.
През август 1990 г. първият демократичен президент Желю Желев бе избран от Седмото Велико народно събрание.
На предишните избори през 2011 г. ГЕРБ издигнаха кандидатурата на тогавашния регионален министър Росен Плевнелиев, който спечели вота и встъпи в длъжност през януари 2012 г.
През май той обяви, че няма да се кандидатира за втори мандат
Борисов: Не бива да допускаме катаклизъм - тези избори са като вот на доверие
Това каза премиерът Бойко Борисов и лидер на ГЕРБ по време на официалното представяне на кандидат-президентска двойка на партията.
„В ИК разгледахме доста кандидати, включително и мен. Считаме,че би било в тази обстановка с възможностите и контактите,които имаме и направеното и планирането ако тръгна в тази посока президентството би било равно на дезертьорство. Не виждам как щях сега да ви убедя, че това е по-добро за партията и за нас. За мен може би да, защото изпълнителната власт всеки ден руши и изяжда от авторитета. Всеки проблем идва при нас и се губи доверие. Да, за политическо дълголетие, това е варианта“, заяви Бойко Борисов.
Той подчерта, че неговото дълголетие е силата на ГЕРБ.
След мен идваше Фандъкова. Тя спечели от раз, всичко го знаят. И страха от нея е голям. Издигането на Фандъкова води до избори в София. Ново харчене на пари, месец, нестабилност. Ако трябва да разглеждам къде ми е по-важна тя, София или президентството, аз ще кажа София, заяви премиерът.
„След това Томислав Дончев – вицепремиер, бивш кмет, много харесван от хората в център дясно. Малко намръщен, но иначе той ми е мотора и генератора на идеи в Министерски съвет. Смело мога да кажа, че това ми е най-лесният човек за работа“, добави премиерът Бойко Борисов.
Премиерът изтъкна, че изваждането на Томислав Дончев от изпълнителната власт тежко ще се отрази на управлението, особенно на работата с еврофондове, той помага много и в енергетиката и в отбраната и в икономиката.
"Ако се лишим от него, трудно ще го заменим. Ако трябва да ме питате къде ми е по-важен той, аз ще кажа като мой заместник“, добави Борисов. По думите му и за държавата ще е по-ценен в правителството.
„Димитър Николов – има ли някой който като е бил в Бургас да не каже: „Бургас се преобрази“, посочи Борисов.
Той отчете, че неговото избиране води до избори там и харчене на пари, затова и този вариант за кандидат-президентска номинация е бил отхвърлен.
"Отдавна съм се наслушал за бащата на нацията, тази нация много бащи има. Много претенции за бащи има. Крайно време да имаме и една майка и да се погрижим действително майчински за този народ, а не хора с его, което трудно въздържат и които мислят, че сядайки в президентството могат да свършат някава работа със сила или с натиск", каза премиерът Бойко Борисов, аргументирайки издигането на Цецка Цачева за кандидат за президент от ГЕРБ.
По думите му Цачева е два мандата председател на НС, от всичките неща, които е изброил важни за президентството тя разбира най-много, като юрист, парламентарист, от години познаващ цялото законодателство, което е минало в България и което следва да мине.
„Сиреч тя и сега изпълнява тази функция да работи за всички партии и съответно да дава своя глас „за“ и ли „против“. Така че в това отношение аз не виждам кой е по-подготвен“, заяви премиерът.
Борисов не вижда от кандидатите, кой е по-подготвен и да говори с КС, а и като председател на НС на ниво парламенти тя е обиколила света и прекрасно е защитавала авторитета на България./из. dnes.dir.bg
НО ЩЕ СЕ СМЕЕМ ОЩЕ ПОВЕЧЕ И ДАЛИ НЯКОЙ ЩЕ ОСТАНЕ В ЦИГАНСКАТА НИ ДЪРЖАВА????
ЩЕ ГЛАСУВАМ ЗА МИТЬО ПИЩОВА ЗА ВИЦЕ, ЧЕ ДА Я ОНАДИ СУТРИН, ОБЕД, ПА СЛЕДОБЕД, А ВЕЧЕР 7-ПЪТИ!
Явно това заслужаваме, уви !..
Ще разберем след месец и половина....
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.