Трагедия в Италия: Откриха тялото на 14-годишно момиче, убито от бившия си приятел

29 май 2025 16:15   2051 прочита
Снимка: iStock
Снимка: iStock


Снимка: iStock

Тялото на 14-годишната Мартина Карбонаро, убита от 19-годишния си бивш приятел, е било открито на 28 май край Неапол, съобщи LeMonde. Според италианските медии младежът е признал вината си.

Карбонаро, която изчезна в понеделник следобед в Афрагола, е била открита от карабинерите в изоставена сграда в покрайнините на града. Тялото ѝ било скрито под стар шкаф сред боклуци, съобщава Rainews

Бившият ѝ приятел, заподозрян, че я е ударил по главата поне четири пъти с камък, е бил арестуван, като според адвоката му той е действал „в момент на гняв“, тъй като момичето не искало да се върне при него след раздялата.

Майката на момичето, Фиоренца Косентино, каза пред репортери, че предполагаемият извършител се е преструвал на невинен, докато участвал в издирването.

Кметът на община Афрагола, Антонио Паноне, осъди във Facebook „огромната трагедия, която разтърси нашата общност, потресена от жестокостта на онзи, който не е уважил свободата и достойнството на едно толкова младо момиче“ – жертва на „сляпо насилие“. 


Още от: Любопитно

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар