Класация: Лудогорец е в топ 40 в световния футбол за 2013 година

09 януари 2014 15:19   4907 прочита

Българският шампион Лудогорец е на 40-о място в света за изминалата 2013 година. Класацията е на Международната федерация по футболна история и статистика (IFFHS), предаде Пик.бг.

Подреждането на федерацията се прави въз основа на всички официални мачове на отбора за календарната година, през която тимът от Разград постигна значителни успехи в България и Лига Европа. Лудогорец е единственият български тим сред 200-те класирани.

Световният и европейски шампион Байерн (Мюнхен) резонно окупира първата позиция и наградата Отбор на годината. Баварският колос завоюва титлата в Бундеслигата, Купата на Германия, Шампионската лига, Суперкупата на Европа и Световното клубно първенство. Кралят на Европа и света събира 370 и стана първият германски отбор, който печели наградата за Отбор на годината, откакто съществува класацията на IFFHS - от 1991 година насам.

На второ място остава испанският Реал (Мадрид) (290 точки), въпреки че "белите" не спечелиха награда през изминалия сезон. Трети е Челси е 273 точки. Испанските Атлетико Мадрид (251) и Барселона (247) дооформят петицата. Шести е френският Пари Сен Жермен (240). Любопитното е, че седми е позициониран швейцарският Базел (239), където от есента играе българският национал Иван Иванов.