Бежанци опитаха да се обесят в центъра на Атина

26 февруари 2016 15:06   3024 прочита
Снимка: Туитър
Снимка: Туитър


Снимка: Туитър

С действията си искали да привлекат общественото внимание към проблема на мигрантите, смятат местни медии

Двама бежанци опитаха да се обесят на централния площад в гръцката столица Атина, съобщава РИА "Новости". Инцидентът е станал в четвъртък. "На площад "Виктория" бе извършен опит за самоубийство. Вероятно по този начин мъжете са искали да изразят протеста си срещу невъзможността да напуснат Гърция", каза представител на местната полиция.

Предполага се, че мъжете са от Палестина. Според местни медии с действията си вероятно са искали да привлекат общественото внимание към проблема на бежанците.

По-рано Македония затвори границите си, в резултат на което хиляди мигранти не успяха да напуснат Гърция. Гърците се опасяват, че ако Европа реши да закрие своите граници, страната ще се превърне в лагер за имигранти./Блиц


Още за: бежанци   столица   протест   Още от: Любопитно

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар