Арестуваха 2-ма гръцки свещеници за изнасилване на умствено изостанал
18
декември
2021
12:20
6496 прочита



Сн. pixabay
Двама православни свещеници в Крит, за които се твърди, че са замесени в системното изнасилване на 19-годишен младеж, са задържани в следствения арест в петък, след като са дали показания пред следовател, пише електронното издание на гръцкия вестник Kathimerini, цитирано от 24 часа.
Според държавната телевизия ERT двамата свещеници – единият от които е чичо на младия мъж, който е с интелектуални затруднения – са били заведени пред магистрата в петък сутринта, за да дадат показания, предава “Фокус”. Двамата свещеници са отхвърлили обвиненията, като са посочили други като отговорни за малтретирането и изнасилването на мъжа. Свещениците, които принадлежат към епархията Кисамос и Селино, са завели дело за клевета срещу мъжа.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.